Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék sportkommentát...

Hogyan lehetnék sportkommentátro vagy sportriporter? Vagy milyen sporttal kapcsolatos munkát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a sportokat és úgy gondolom elég jól otthon is vagyok bennük,ezért szeretnék majd valami sporthoz köthetővel foglalkozni.Régen kézilabdáztam?úsztam,lovagoltam jelenleg pedig focizok.

#sportriporter #spotkommentátor
2019. okt. 24. 18:02
 1/4 A kérdező kommentje:
*sportkommentátor
2019. okt. 24. 18:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden lehetsz, személyi edzőtől kezdve olimpiai bajnok. A kommentátornak nem muszáj sportolnia, sőt az egyetemen nem is kell. Kommunikáció és média szakon tanulnak riporterkedést. Ahhoz, hogy bekerülj nagyon jó kapcsolatok kellenek.
2019. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Régen a sportriporter, sportkommentátor szakma igen magas nívón állt, oda eljutni úgy lehetett, hogy egy hosszú szamárlétrát kellett megmászni.

Volt képzés, tehetség kutatás.

Mostanra mindebből szinte semmi nem maradt meg, a sportriporterek levegyülnek a többi bulvársajtós között, a kommentátorok sokszor még azt sem tudják, milyen rendezvényen vannak, már régen nem a tehetség számít, hanem a kapcsolatok.

Talán csak az idegen nyelv tudás (angol, és még valami), ami feltétel, anélkül nehéz érvényesülni, de a többi főleg a kapcsolatokon múlik.

Régen hatalmas lexikális tudás kellett, ma már a számítógép, az internet a lexikon. Nyilván a jó beszédkészség, fogalmazás képesség követelmény, de az adottság is lehet.

Elkezdeni lehet akár bloggerként is, az a nem mindegy, hogy milyen gyorsan tudsz haladni előre (és ez már sokszor az említett kapcsolatokon múlik), és még az sem biztos, hogy segít, ha lesz néhány tevékenységhez passzoló diplomád.

2019. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Èrtem ès köszönöm szèpen a válaszokat, sokat segítettek!
2019. okt. 26. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!