Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az akrobatikus rock and...

Az akrobatikus rock and roll-t táncolóknak várhatóan idősebb korukban fájni fog valamelyik testrészük?

Figyelt kérdés
Én már 10 éve rockyzok, az utóbbi időben pedig elég intenzíven belehúztam. Aki szintén rockyzik, az biztosan tudja, hogy mennyi kemény edzéssel és munkával jár, ha komolyan veszed!(akár csak területin, országoson versenyző csapatnak. Vb-n versenyző csapatokról nem is beszélve!!) Szóval az a kérdésem, hogy akik most ilyen komolyan tolják ezt a sportot, azokkal idősebb korukban mi lesz? Várható láb/hát/izület/bármi fájdalom? (ha igen, akkor ez rengeteg embert érint)

2020. márc. 21. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az időseknek általában így is, úgy is fáj valamijük, ettől függetlenül is. Túl sokat talán nem árthatsz vele.
2020. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden versenysportra igaz, hogy nem egészséges hosszú távon. A roki sem tesz túl jót valószínűleg a testednek (főleg talán a térd- és bokaizületeknek), de hogy ezt később mennyire érzed majd meg, az nagyon sok mindenen múlik és szerintem előre megjósolhatatlan.


Egyrészt fontos lehet, hogy milyen adottságokkal rendelkezel, mennyire vagy alapból hajlamos az ilyesmikre és talán még fontosabb az, hogy mennyire vagy tudatos edzés közben, mennyire erőlteted túl magad mondjuk. Ezzel persze szorosan összefügg az edző hozzáállása és tudatossága is.


Ne aggódj azért, a jelenlegi edzők is aktívan űzték a sportágat (bár egyértelmű, hogy nagyon sokat változik évről évre) és nincsenek azért kirívóan rossz állapotban. Igen, simán benne van, hogy valamid fájni fog, de ez mint feljebb írtam, minden versenyszerű sporttevékenységre jellemző, sőt, sport nélkül is simán előjöhetnek bármilyen tünetek, úgyhogy kár ezen parázni. Csak figyelj oda edzésen, hogy ha valami fáj, akkor ne erőltesd túl és nem lesz gond!

2020. márc. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden versenysportágban várható láb/hát/izület/bármi fájdalom, ha rosszul sajátítod el a mozgást, rossz dolgokat tanít a tanárod, nem korodnak vagy képességeidnek megfelelő terhelést kapsz, nem megfelelően melegítesz be, nem nyújtasz eleget, alapvetően rossz a tartásod, testfelépítésed nem pont a megfelelő és még sok más dolog. Szóval no para, a roki semmivel sem sérülésveszélyesebb sport, mint mondjuk a kézilabda.
2020. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!