Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Régen sokat sportoltam,...

Régen sokat sportoltam, harcművészet, boksz, itthoni saját súlyos erősítések, de kb 2 éve szinte semmi. Mennyi idő, mire visszaszerzem az állóképességem, erőm? 19/L

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 06:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy míg nem sportoltál, milyen életvitel szerint éltél. Lehet 2-3 hét is, de akár fél év is.
2020. jún. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted az életvitelt? Naponta 3-5 órát sétálok a kutyámmal, ahogy előtte is.
2020. jún. 14. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:

A sport mellett más is kell a fittséghez:

- hogyan étkeztél? napi hányszor, milyen eloszlásban? mennyire figyeltél a tápanyagokra, mennyire ettél rendszeresen reggelit és tartottad be a "szabályokat"? napi mennyit ittál?

- milyen volt a bioritmusod? standard módon mikor feküdtél és mikor keltél?

- volt-e valami káros szokásod: kávé, cigi, alkohol stb?

- volt-e valami betegséged: legyen mentális vagy testi betegségről szó? ezek mondjuk lényegesek...

2020. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

-2-3x, nem figyeltem, ami épp volt itthon, reggeli 7-10 között változott. Inni 2-3x 6dl-t, vizet.

-11-3 között feküdtem, fél 5-kor keltem. délután/estefele szoktam 1-3 órát aludni.

-kv-cigi-pi nincs, de este sokat filmezek laptopon.

-betegség tudtommal nincs.

2020. jún. 14. 10:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván ennek tükrében sem lehet biztosat mondani, de akkor összegezve. közepesen zanza az életvitel, nyilván ez azt is jelenti, hogy azért fog kelleni idő a ritmus felvételére.

Mondjuk heti 3 edzést feltételezve szerintem 1,5-2 hónap lehet, mire eléred a régi teljesítményed 80-90%-át.

2020. jún. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tiszakanyar ***** válasza:
Miért számít, hogy mennyi idő? Csak kezdd el, s edz, aztán majd visszaerősödsz. Senki nem tudja megmondani a monitor mögül, hogy mennyi idő lesz ez, mert csak rajtad múlik.
2020. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindennap edzek. Hete kezdtem.

Köszönöm a válaszokat.

Nem számít, csak érdekelt, mire számíthatok.

Köszönöm.

2020. jún. 14. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!