Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha csak ennyit futok kezdőként...

Ha csak ennyit futok kezdőként, az nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el futni. Nem bírtam nagy távot, egyelőre még a 2km is alig-alig megy ... Ma például 1,82km-t futottam.


2-3 éve egyáltalán nem futottam. Ez nagyon kevés? Mennyi idő kell ahhoz, hogy többet tudjak futni? Ennyivel mennyi idő múlva fog látszódni a változás? Nem fogyni szeretnék, csak formásodni combra és fenékre.🙂


Köszönöm a választ



2020. aug. 9. 21:20
 1/4 A kérdező kommentje:
És még annyi lenne a kérdésem, hogy az normális, ha fáj a combom középen de annyira, hogy szinte mozogni sem bírok? Tegnap kezdtem ,nem éreztem semmit ,viszont ma már annál inkább.
2020. aug. 9. 22:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 20 év kihagyás után kezdtem újra futni, igaz, túlsúllyal. Néhány hete csinálom, nem sokkal megy több :( Szóval én is kíváncsi lennék a válaszra. Jó lenne nem belehalni már a 3. km-be.
2020. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább arra figyelj, hogy ne vegye el a kedved az, hogy keveset tudsz futni. A legtöbb ember 500 métert sem tudna lefutni, és ami még fontosabb, nem is akar. Aki akar, és kitartó, az mindenképpen fog fejlődni.

Én nőként majdnem 50 éves koromban, 0 futómúlttal kezdtem futni, és fél év alatt jutottam el oda, hogy 5 kilométert egyben, és fél órán belül lefutottam. Most már megy a 10-es is, egy órán belül, amire majd jönnek itt, hogy milyen fika, de nekem megfelel. Háromszor futok egy héten, nem azért, mert versenyző akarok lenni, csak azért, mert nem akarok elhízni, és szeretnék tenni az egészségemért.

Nekem az volt a legnehezebb, hogy az elején, amikor még nagyon rosszul ment, ne adjam fel pont azért, mert egy kilométert sem tudtam lefutni. Ilyenkor belesétáltam, és utána kocogtam még, amennyit tudtam. Egyre kevesebbet kellett belesétálnom. Amikor már ment az 5 km egyben, de akkor még ilyen 45 perc alatt, akkor elkezdtem azon dolgozni, hogy gyorsabb legyek. Először csak résztávokat futottam gyorsabban, aztán egyre több lett a gyors résztáv (már magamhoz képest gyors, nem a világrekordhoz, nyilván).

Nekem az a legfontosabb, hogy élvezem a futást, nem utáltam meg, és úgy érzem, a heti 3x10 km nem sportolói, de mindennapi egészségmegőrző szinten normális teljesítmény. Találkoztam futás közben egy 84 éves nénivel, aki másfél kilométert szokott csak kocogni reggelente. Na, ha nekem is fog menni ennyi idősen, az egy szép futókarrier, szerintem.

2020. aug. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊
2020. aug. 10. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!