Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Azok a sportolók, akiket...

Azok a sportolók, akiket támogat valamilyen energiaital márka, és raklapszámra kapják az energiaitalt, ők ezt el is fogyasztják?

Figyelt kérdés
Van pár ilyen ember, akit követek, és szokták mutatni, hogy épp megjött az energiaital, aztán ott van egy egész raklapnyi redbull vagy monster vagy akármi. De ők ezt meg is iszik, vagy csak simán reklám?
2020. szept. 5. 10:18
 1/10 A kérdező kommentje:
Mert szerintem picit egészségtelen lenne, ha folyamatosan ezt innák.
2020. szept. 5. 10:18
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elosztogatják ismerősöknek,rokonoknak.
2020. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Valódi sportoló nem iszik ilyen szemetet.
2020. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 L.. István ***** válasza:
85%
Dehogy. Azt láthatod, hogy pl a teniszező a szünetben Pepsis pohárból iszik, de abban nem az van.
2020. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Biztos, hogy nem isszák. Az energiaital egy kalap szar. Aminek haszna van benne, azt meg lehet kapni kávéból vagy koffein tablettából is és megspórolnak egy vödör cukrot.
2020. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván annyit nem isznak meg. De vannak sportolók akik edzéshez használnak sportitalokat, vagy akár energiaitalt is. Persze hogy konkrétan ezek a szponzorált versenyzők isszák-e, azt nem lehet tudni. Biztos van aki issza, de szerintem a többség azért nem.
2020. szept. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én leginkább extrémsportolókat követek (downhillesek, motocrossosok stb), náluk inkább van a technikán a hangsúly mint a teljes egészségen meg edzettségen, persze az is fontos náluk, szóval nem tudom, ők isszák-e. Náluk gondolom jobban beleférne, mint akinek a sportjának fontos része a táplálkozás is meg ezek.
2020. szept. 5. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Hát amiket példaként írsz azok nem igazán sportolók. Ők lehet isszák raklapszám. Manapság minden hülye issza ezeket az undorító szagú förmedvényeket.
2020. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Elvileg a sakk is sportnak számít. Motocross-nak van általában ilyen megítélése laikusok felől, hogy nem sport, mert hogy a motornak van saját meghajtása, és semmi energiát nem kell belefektetni. Viszont sajnos nagyon sokan nem tudják, hogy milyen szintű állóképesség szükséges hozzá, nem csak abból áll, hogy a motor visz magával és semmi erőt nem kell kifejteni. A másik pedig amit említettem az a downhill, ez ugye alapból biciklis sport, szintén majdnem ugyan az mint a motocross, hasonló energiabefektetést is igényel. Ha le lennénk ragadva a múlt században, ahol csak arra mondták hogy sport ami rohadtul lefárasztott fizikailag, még akkor is beleillene ez a kettő :D Szóval nem tudom miért írtad, hogy nem igazán sportolók, számomra még mindíg több sport értéke van ezeknek, mint egy focinak vagy valami labdajátéknak.
2020. szept. 5. 19:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem isszák meg mindet, ha tényleg energiaitalról van szó, és nem sportitaltól. Nem, mert cukrosak, hiszen nagyon sok sportital vagy gél is cukros, komoly sportolónak van hogy kell a gyors felszívódású szénhidrát, illetve a koffein is lehet hasznos bizonyos mértékig, ha a sportág koncentrációt is kíván. Hanem mert ezek az energiaitalok nem alkalmasak sportitalnak, nincsen bennük megfelelő mennyiségű elektrolit és vitamin.


Ha a sportolók mégis isszák ezeket, akkor az nem függ össze a sporttal, de raklapszám biztosan nem isszák. Ahogy más már megjegyezte, valószínülek barátok, rokonok között kerül szétosztásra.

2020. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!