Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tud egy...

Mennyi idő alatt tud egy gyerek eljutni a futószáras lovaglástól odáig, hogy már futószár nélkül lovagol?

Figyelt kérdés
A lányom (10 éves) már vagy 3 éve lovagol (igaz nyarakat kihagyja mert akkor táboroztatnak) és heti csak 1x de még mindig csak futószáron megy. Korábban kérdeztük, de nem mondanak semmit, csak hogy még nem. Nem akarom bántani Őket mert tudom hogy nagy felelősség, csak kíváncsi vagyok. Ha nincs még ott tudásban semmi gond, de mondhatnák, hogy miben fejlődjön.

2021. márc. 26. 21:35
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
köszi ez jó ötlet elmenni máshová kipróbálni
2021. ápr. 2. 12:19
 12/16 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hogy aktuális még-e, de az én lányom 11 és fél éves, tegnap előtt volt 5szörre lovagolni, de akkor már elengedték, de volt vele oktató,és csak lépésben ment.
2021. ápr. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi igen, aktuálos, most tervezek máshová menni felméretni a lányomat. Én sem totál egyedül szeretném ha menne, illetve Ő mert ő hozta fel magától, de nem értem miért nem engedik el legalább az óra végén fokozatosan 5 aztán 10 percre stb.
2021. ápr. 7. 18:36
 14/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is kb. 2-3 évig voltam futószáron, 8 évesen kezdtem a lovaglást és 10-11 éves koromban engedtek el egyedül.

Nekem az volt a baj, hogy nem tudtam gyakran menni, volt olyan, hogy egy hónapban csak egyszer voltam, és csak az egyik lovasoktató tanított normálisan, a többi nem mondott semmit, hogy hogyan kéne csinálnom. Amikor végre osztályba kerültem (egyedül mehettem) még akkor se volt stabil az ülésem, kapaszkodtam a nyeregbe, sokszor kicsúszott a lábam a kengyelből, stb. Úgy gondolom, hogy jó volt már, hogy egyedül mehettem, mert sokkal többet fejlődtem úgy, mintha a futószáron lettem volna, de jó lett volna ha pl. minden 3. alkalommal még visszatettek volna futószárra, hogy gyakorolhassam a helyes ülést.

Szerintem az lenne a legjobb, ha már most mehetne egyedül, akár csak lépésben, hogy az irányítást is és a patanyomfigurákat is tanulja már, de közben futószáron is tanuljon még, ha valóban szüksége van rá. Egyébként te, hogy látod mennyire stabil az ülése? Pattog, kell-e kapaszkodnia, a kengyelben jól tartja a lábát, stb?

2021. ápr. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi, őszintén én nem figyeltem, mivel nem értek hozzá, és nem lovagolok. Elvittem a lányomat és addig vagy olvastam, vagy sétáltam, de pénteken megyünk nézni fogom.
2021. ápr. 8. 10:49
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 evig vezetőszáron voltigeban lovagoltam. Utána 2x 45 percet voltam futoszáron, mertugyes voltam, azota már szabadon megyek (9eve)
2021. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!