Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondja kb mindenki hogy...

Miért mondja kb mindenki hogy mindenkinek van kockahasa de csak annak látszik aki sovány, de egy csomó sovány embernek egyentalán nincs kockás hasa?

Figyelt kérdés
A fenti kérdésen kívül én most kalória deficitbe vagyok (egészséges táplálkozom, és sok fehérjét eszem), heti 5x edzek, szóval ha soványabb leszek lehet hogy nekem se lesz kockás hasam? Vagy biztos hogy lesz?

2021. ápr. 2. 11:27
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


Pl neki sem igazán látszik hogy lenne kockás hasa


[link]


Meg neki se látszik pedig nagyon sovány

2021. ápr. 2. 11:29
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Hasizma mindenkinek van, vagy szerinted nem? Hogy néz ki a hasizom? A hasizom kockás, nekik nem látszik mert nem nagy hasizmuk van, nem edzenek rá, a bicepszed se lesz gömbölyű, ha vékony vagy és nem edzel rá, mindegy, hogy vékony e vagy vagy vastag.
2021. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen technikailag igaz, de amúgy bullshit szöveg. Mármint az a rész, hogy "kockás hasad van, csak le kell fogynod".

Ha sose edzettél hasra, meg mondjuk szinte nem is eszel fehérjét, akkor soha nem fogsz lemenni olyan alacsony testzsírra, hogy rendesen látszódjon. Minél fejlettebb a hasizmod, annál nagyobb lesz az a testzsír % határ aminél látszódik (nyilván egy bizonyos szintig).

2021. ápr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezek a tagok életükben nem tették keresztbe még a lábukat se segítség nélkül. Egy deka izom nincs rajtuk. Csak épp annyi, hogy A-pontból eljusson B-be kifejezettebb zihálás nélkül. Épp ezért nem nevezhetők átlag embernek. Egy átlag, aktív embernek látszódni fog, ha lepucolja magáról a zsírt. Az izgő-mozgó általános iskolásoknak is látszik, ha vékonyak. Pedig nem edzenek "hasra" csak labdáznak, futnak össze vissza. Használja az izmait, ugyan nincs szüksége nagyokra. És elégeti az összes tápanyagot amit bevisz. Már amelyik ilyen.. ugyanígy felnőtt korban is. Csak ott már lassul az anyagcsere, illetve nem növekedünk 8-10 centi /év.
2021. ápr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A "kockahas" nem az izom morfológiáját szószoros értelemben jelenti, a köznyelvben azt értik alatta ha valakinek LÁTSZÓDNAK a kockái. Nem, nem csak az alacsony testzsírtól függ, számít az izom fejlettsége is, tehát a rectus abdominis hipertrófiája. Na meg persze genetika is, van akinek jobban látszik alapjáraton adott testzsír% mellett is.
2021. ápr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Futó vagyok, némi erősítést végzek hasra is, nagyon alacsony a zsír százalékom és a BMI-n, nincs szinte semmi zsír a hasamon, de ettől még nem látszik kockásnak a hasam. Feszes, de nem látszanak a kockák, csak kitapinthatóak. Szóval kell hozzá a nagyobb izomtömeg is, nem csak a kevés zsír.
2021. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Valaki válaszolna a lenti kérdésre is legyszi? :)

2021. ápr. 2. 19:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Genetikan is mulik... plusz az a csavo sztem vmi halaltaborbol szabadult ugynezki.. ha ehezteted magad az izom is eltunik...
2021. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!