Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az a városi legenda,...

Igaz az a városi legenda, hogy 12-13 éves kor után már nem engednek birkózni/ judozni?

Figyelt kérdés

még mielőtt írja valaki hogy ezt a kérdést feltették utána néztem és nem találtam ilyen az előző lapon.

Hallottam olyat is hogy valaki azt mondta hogy 13 felett 2 lábbal rúgják ki a teremből aki csak meg meri kérdezni az edzőt valaki meg azt mondta hogy simán bengednek az elején felzárkoztatnak aztán beálhatsz a többiek közé.

Olyat is hallottam, hogy olyan kifogással jönnek hogy nem tudnának edző partnert adni valaki azt mondja hogy ez hazugság és igazából csak olimpikonokat akarnak kinevelni. Az igazság a kettő között van? Vagy klubtól és edzőtől függ?



2021. ápr. 6. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad, klubtól és edzőtől függ. Azért lehet olyan helyet találni, ahol akár felnőtt kezdőkkel is foglalkoznak (ahol pedig csak kicsik vannak, ott egy idősebb már amúgy sem nagyon tudna normálisan edzeni).
2021. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem... Tudtok olyan grappling alapú küzdősportot a birkozáson, judón és a BJJ-n kívül?
2021. ápr. 6. 17:47
 4/8 A kérdező kommentje:
ahol foglalkoznak felnőttekkel?
2021. ápr. 6. 17:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Klubtól és edzőtől függ.

Olyan klubot kell keresni, ahol van hobbista edzés. Egy olyan egyesület, ahol csak versenytréning van, ott valóban nem fognak fogadni 13 éves kor fölött. De ez így van a boksz esetében, sőt minden olimpiai sportág esetében is. Én úszó vagyok. 12 éves koromig fociztam, aztán egyszer csak eldöntöttem, hogy úszni fogok, versenyszerűen, és ki fogok jutni az Olimpiára. Szegény anyám fél Budapestet körbetelefonálta, mire több nap után talált egy olyan egyesületet, ahol foglalkoznának velem, mert mindenki azt mondta, hogy túl idős vagyok. Most 23 éves vagyok, és az országos bajnokságra készülök, gőzerővel.

Szerintem 14-16 éves korig még simán bele lehet vágni úgy egy sportba, hogy vannak versenyzési ambícióid. Ebben a korban még úgy fejlődik a mozgáskultúrád és az izomzatod, mint az állat. Nyilván 18 éves korban, vagy huszonévesen már senki ne kezdjen el azért birkózni, hogy világbajnoki aranyérmet szerezzen, hiszen a leendő ellenfelei már óvodában, vagy általános iskola alsó tagozatában kezdték el a sportot, és sok éves versenytapasztalattal rendelkeznek, de hobbi szinten, egészségmegőrzési és feszültséglevezetési indíttatásból akárhány évesen el lehet kezdeni akármilyen sportágat.

Ha szeretnéd, akkor írd le, hogy hol laksz, és keresek a környékeden olyan klubot, ahol van hobbista edzés.

2021. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm csak kíváncsi voltam, hogy miért van ez haverom birkózik ittt jár edzésre a környéken és mondtam neki hogy szerinte fel vesznek-e. azt mondta hogy szerinte a fizikumom miatt ezerszer jobb lenne nekem a box ráadásul az itteni klubban már nem vesznek fel senkit 12 fölött és kíváncsi voltam máshol is így van e, persze eszem ágában sincs kijárni 35 km-re hogy ott talán felvesznek.
2021. ápr. 6. 18:10
 7/8 A kérdező kommentje:
másik klubban*
2021. ápr. 6. 18:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a célod, és hogy mennyire van tehetséged a testharc stílusú küzdősportokban. Birkózás és a cselgáncs a két leg serulesveszelyesebb küzdősport, ott meg kell tanulni dobni, tompítani, ezeket már 6-8 éves korban a leg célszerűbb elkezdeni, mivel a reflexek úgy rögzodnek az emberbe, ha felnőttként valaki lemegy birkózni úgy vágja földhöz akár egy 16 éves kis birkózó is aki 8 éves kora óta csinálja mint a rongybabat. A bjj Ben foglalkoznak idősebbekkel is inkább mivel az annyira nem a dobásra specializálódott, hanem a már földön lévő küzdelemre.. Idősebb korban inkább valami ütő rúgó stílust, vagy a bjjt ajanlottabb elkezdeni szerintem.
2021. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!