Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan edzek itthon, hogy...

Hogyan edzek itthon, hogy atlenduljek a "holtponton"?

Figyelt kérdés

Mióta kb csak itthon lehet edzeni, már több, mint egy éve naponta 1x, mostanában már 2x is, a szokasosnak mondható gyakorlatok szoktam itthon nyomni. Most jutottam el oda, hogy nem változik a testem, szinte stagnál. Nem vagyok kövér, de szeretnék szálkásabb lenni, persze figyelek a kajara is, de ezzel együtt sem lendulok ezen túl.

Ha voltatok ilyen helyzetben vagy tudtok tippet adni, nagyon király lenne!

20/f



#edzés #holtpont #Home work out
2021. ápr. 28. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ez attól függ milyen edzést végzel ha izomra gyúrsz akkor a testzsírod stagnál, igazából aerob vagy kardio edzés izomfejlesztéssel kombinálva a legjobb szálkásításhoz
2021. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tudsz esetleg tippet adni vagy linket küldeni, hogy kB milyen edzés ez?
2021. ápr. 28. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelentenek a "szokásos gyakorlatok"?


Egyébként sok minden miatt stagnálhat a formád. Először is mennyit alszol, mennyit pihensz? Csak mert hobbiból, naturálban nem igazán ajánlott naponta kétszer edzeni, pláne ha ezek az edzések teljes értékű, egy-másfél-két órás tréningek, mert nem fog tudni regenerálódni a szervezeted, így az izomzatod sem fog fejlődni.

Mit jelent az, hogy figyelsz a kajára? Számolod a kalóriákat vagy a makrotápanyagokat? Ha szálkásítani szeretnél, akkor lehet, hogy egy kicsit kevesebb kalóriát kéne bevinned, mint most. Elméletileg meg kéne indulnia a súlycsökkenésnek. Szóval lehet, hogy az étrenden is változtatni kéne egy picit.

2021. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fekvotamasz, felules, guggolas, meg sulyzozas. Napi 8 órát minimum alszom, de egy egy "edzes" kb 30-35 perc, nem órák. Lehet ezt sem csinálom akkor jol.

Papíron nem vezetem a kalóriákat, de kerulom a fehér kenyeret, tésztát stb., ezeket próbálom alternatívan kivaltani pl bulgurral és hasonlók. Most ez csak egy példa, de ilyenekre gondolok.

Egy héten 1x,néha 2x viszont elengedem ezt, lehet ez is hiba, de ahhoz viszont túlságosan szeretek enni, hogy erről lemondjak.

2021. ápr. 28. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondoltam, hogy a kajával lesz a gond.

Sajnos ha tényleges izomtömeg növekedést szeretnél elérni, akkor esetedben kevés ez az "odafigyelés", hogy nagyjából kerülöd a fehér kenyeret, de azért hetente egyszer-kétszer csalónapot tartasz. Ez egy átlag embernek nagyjából elég, de nem egy sportolónak.

Sajnos van az edzés mögött egy matek és egy biológia, amit nem úszol meg, ha eredményt akarsz. Nem kell papíron vezetned a kalóriákat, vannak erre kitűnő telefonos alkalmazások is. Kezdd el megmérni (legalább hozzávetőlegesen) az elfogyasztott élelmiszereket, és nézd, hogy mennyi kalória, mennyi fehérje, mennyi szénhidrát és mennyi zsír van bennük. A tömegnöveléshez kalóriatöbblet kell, azaz több kalóriát kell bevinned, mint amennyit elégetsz. Fogyásnál/szálkásításnál ez fordítva van, ott kalóriadeficit kell, tehát több kalóriát kell felhasználj, mint amennyit beviszel. Erre figyelned kell, különben csinálhatsz akárhány fekvőtámaszt és guggolást, nem fog változni érdemben a forma.

Ráadásul 30-35 perc alatt véleményem szerint nem lehet minőségi módon lebonyolítani egy teljesértékű edzést. 35 perc alatt maximum egy HIIT típusú kardió lehet hatékony, tényleges erősítés nem.

Szóval mint látod, esetedben elég sok mindennel gond van.

2021. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez elég szomorú, de valahol értem amit mondasz. Nem akarok én sportoló lenni a szó szoros értelmében, csak jobban akarom érezni magam a bőrömben valamekkora odafigyelessel. Akkor ezek szerint semmit se ér amit csinálok nap, mint nap? De akkor mit csináljak helyette?
2021. ápr. 28. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne érne? Napi 35 perc edzés pont 35 perccel több annál, mintha semmit nem csinálnál. Az, hogy nem eszel fehér kenyeret és tésztát már többet ér annál, mintha ennél. Egyáltalán nem arról van szó, hogy nem ér semmit. Én csak annyit mondtam, hogy ha több mint egy éve a fogyáson dolgozol, de még mindig zsírosabb, vízesebb, fedettebb vagy a kelleténél, akkor ott valami tervezési gond van.

Mint megfejtettük (így látatlanban, ezek nem pontos adatok, hiszen még sosem láttalak, nem tudok rólad semmit, nem vagyok a személyi edződ) főleg a táplálkozásod és az edzésed metodikáján kéne változtatni.

Nem olyan nehéz venni egy pár forintos digitális mérleget, aztán letölteni a Kalóriabázis nevű alkalmazást a mobilodra, és szépen fogyogatni.

Ja és iktass be kardiót az erősítő edzések mellé. A kardió javítja az állóképességet és segít kalóriadeficitbe kerülni: futás, túrázás, biciklizés, görkorcsolyázás, ugrókötelezés, lépcsőzés, aerobic, vagy valamilyen HIIT YouTube videó.

2021. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!