Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerettek kirándulni?

Szerettek kirándulni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 12:14
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Túrázni nem, de más kirándulásokat szeretek (pl. városnézés).
Csak akkor, ha a kirándulás egyben túra is.
Egyáltalán nem szeretek kirándulni.
31 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nagyonis :D. Főleg erdőben, hegyen vagy vízparton, de a városi séta sem rossz.
2021. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően úgy vagyok, hogy ha lehet akkor inkább legyen túra jellegű 20-30 km. De szeretem a rövid pár km sétákat is.


Teljesítménytúrákat pont azért szeretem, mert hatalmas területet lehet aktívan bejárni. És sokszor a helyi látváyosságok fel vannak rá fűzve, akár belépési lehetőséggel is.


Például volt túra aminek része volt a Budakeszi vadaspark. Vagy a Folly arborétum, Szigligeti vár, stb. Másik túrákon meg helyieknél lehetett hurkát, kolbászt venni, ilyesmi.


Meg úgy alapvetően tök jó egy településen végig sétálni, vagy egy erdőn, hegyeken. Látni, érezni, átélni. Teljesen más mint csak úgy oda menni kocsival (igaz abban is van szépség).


Csinálok rendszeresen "jelvényszerző" túrákat, ahol várakat, hegycsúcsokat, mikor-mit kell felkeresni. Ezekkel gyakorlatilag teljesen megismerhető egy adott terület.

2021. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De néha csak úgy kimegyek, sétálok egyet a kerületben az utcákon és teljesen meglepő mennyi szép, érdekes dolgot lát az ember "helyben".


Legutóbb például Kopaszi gátnál, Lágymányosi (Rákóczi) hídon sétáltam. Éppen naplemente volt, a felhők alacsonyan, a hegyeknél "feltorlódtak" és felette átvilágított a nap. A Dunán tükröződött minden. És amikor kezdett sötétedni felkapcsoltak a fények.


Legjobb amikor vidéki rokonok kérdezik hogy mit lehet szeretni Budapestben, mert hát koszos, zsúfolt, csúnya nagyváros... közben meg csak körbe kell nézni és meglátja az ember a csodát. Néha elég csak kinézni a panel ablakán és látni a napnyugtát meg a vörösbe boruló eget...

2021. máj. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Igen, majdnem minden hétvégén egy laza 20-25 km-es túrákra járok, szervezeten, csodaszép helyekre jutok el.
2021. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szeretek, de sajnos ritkán jutok el.
máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!