Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fontos! Van Esztergomban vagy...

Fontos! Van Esztergomban vagy Dorogon? Mi ez az akrobatikus sport? Akrobatika, akrobatikus torna, sportakrobatika, gumiasztal akrobatika, talajtorna stb.

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!!! Igazából ki sem igazodom ezeken. Egy olyan sportot keresek ami akrobatikus és vannak benne hajlékony elemek is. És az is jó lenne ha zenére kellene táncolni. Van valami ehhez hasonló Dorogon vagy Esztergomban?? Ja és úgy tudom van ilyen... azt hiszem fitness. Abban nagyon nem tetszik, hogy be kell öltözni ilyen maskarákba. Vagy azt lehet úgy hogy nem kell beöltözni, ha úgysem akarok versenyre járni??


Minden választ előre is nagyon köszönök és hálás vagyok érte! :)


2010. aug. 25. 13:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom Dorogon, esetleg Esztergomban is van fitness edzés. Az is jó lenne :D Valaki meg tudja mondani, hol tudnék ennek utánanézni pl. neten?
2010. szept. 9. 17:46
 2/3 anonim válasza:

Talaj akrobatika: a szertorna talajgyakorlatának a talajsorait emeli ki. tumbling néven találhatsz videókat. Sajnos magyarországon csak szivaccsal oktatják.

Akrobatikus torna: másnéven gúla. Több kategória van belőle: lánypáros, lánytrió és vegyes páros (férfi páros és férfi négyes). A zsertorna talaján statikus és dinamikus elemekből álló gyakorlatot kell bemutatni zenére. Ebben a sportban is vannak talajakrobatikus sorok.

Gumiasztal: A nevéből adódóan, gumiasztalon kell bemutatni egy 10 elemből álló gyakorlatot megszakítás nélkül. (hobbi szinten nagyon kevés helyen oktatják és ahol oktatják ott nem a dupla szaltó a lényeg. Ez fontos!)


Remélem elegendő információ :)

2012. nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. febr. 11. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!