Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha heti 5 edzést lecsökkentem...

Ha heti 5 edzést lecsökkentem 3-ra akkor ugyan úgy tudom tartani a súlyomat ?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 01:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriákon múlik. Ezáltal az étrendeden. Ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel étellel-itallal, akkor fogyni fogsz. Ha kevesebb kalóriát égetsz el, mint amennyit étell-itallal beviszel, akkor hízni fogsz. A kettő közti mezsgyén van a "szintentartáshoz" szükséges kalóriamennyiség. Ilyen szempontból rohadtul nem releváns, hogy hetente ötször vagy háromszor edzel. Vagyis releváns, de mivel semmi használható információt nem adtál meg, ami alapján tényleges választ tudnánk adni, így annyiból, hogy csökkented az edzéseid számát, abból semmi nem következik.

El kell, hogy keserítselek, de ez a téma sokkal összetettebb annál, mint hogy "ha eddig fogytam, de most már kevesebbet edzek, akkor tartani fogom a súlyom". Ezért lenne jó, ha biológia órán nem a párosujjú patások kérődző gyomorszerkezetéről lenne szó, hanem mondjuk megtanítanák az egyént arra, hogyan kell kalóriát számolni, vagy hogy mi a funkciójuk a makrotápanyagoknak.

2021. szept. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!