Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Félmaraton lefutása tényleg...

Félmaraton lefutása tényleg akkora nagy dolognak számít?

Figyelt kérdés
Ha valaki még csak fél éve fut?

2021. nov. 9. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nulláról kezdi valaki, akkor fél év alatt a 21 km egyben, az nem egy rossz mérföldkő. A legtöbben úgy állnak neki, hogy egyben 5 km-t se bírnak lefutni.

Ha 2 óra körüli félmaratont fut valaki fél év után, az szerintem már mondható egy kifejezetten jó eredménynek.

2021. nov. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én futottam kettőt is úgy, hogy mindegyikre kevesebb, mint fél évet készültem. A kettő között volt pár év kihagyás.


Nem azt mondom, hogy könnyű volt megcsinálni, de szerintem nem egy nagy dolog. Ha arra is hajtasz, hogy jó időt fussál (ami nekem nem volt cél), akkor szerintem az fél év rákészüléssel nem fog menni, mert egyszerűen a testet nem lehet úgy megedzeni, hogy bírja a gyorsabb tempót 21 km-en is.

2021. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8%
Futhatok veled, hogy fejlődhessek?
2021. nov. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mi volt a fél évvelcelőtti allapotod. Ha pl. előtte 10+ évig mozgásszegény életmódot folytattál, akkor kiváló.
2021. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!