Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg, hogy...

Hogyan oldjátok meg, hogy enyhén terheljétek magatokat sport közben és ne legyen túl magas a pulzusotok?

Figyelt kérdés
Orvosilag nem szabad magam terhelni, viszont a kisördög bennem van.
2022. máj. 4. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Pulzusmérő órával ez elég egyszerű manapság.
2022. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Görcsösen nézzem és mindenképp lassítsak, ha 150 fölé megy? Hogy lehet így egyenletes tempót tartani?


Mert a szervezetem nem jelez, de mondjuk minden betegség veszélye, hogy a test nem jelez.

2022. máj. 4. 15:59
 3/8 A kérdező kommentje:

Aki szintén nem terhelheti magát, hogyan oldja meg?

Van trükk a folyamatos óranézegetésen kívül?


Vagy ha nem is orvosi ellenjavallat, csak simán nem akarod terhelni magad, akkor hogyan oldod meg?


Küld akármilyen jelet a test, amit észre lehet venni?



A nagyon edzett amatőrök 130-as pulzussal futnak. Nade hogyan oldják meg, mire figyelnek, hogy teszem azt 5 p/km idővel fussanak 130-as pulzussal és ne 3,5 p/km idővel 155-ös pulzussal? Vagy folyamatosan nézni kell az órán a sebességet és visszább venni?



Most sem időm, de főleg havi 20 ezrem nincs edzőre, ebben a kategóriában van más hobbisportoló, bármilyen hobbisportoló válasza segítség, higyjétek el!!!!

2022. máj. 4. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Van egy csomó kalkulátor a max. ajánlott pulzusra (és a minimumra is, amikor már "munkatartományban" vagy).

Nem kell rágörcsölni. Én úgy 5-10 percenként nézek rá az értékre, de ez is inkább csak az elején informatív, mert utána beállok egy egyenletes mozgásra, és akkor már tudom azt a tempót érzésre tartani.

Nyilván ha fokozottan veszélyeztetett vagy, akkor érdemes a max. pulzust alacsonyabbra belőni, hogy ne lépd túl!

Rá fogsz érezni.

2022. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Az ilyesmik nekem annyira nem irányadóak. :(

2022. máj. 4. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Néha rápillantok a pulzusmérő órára. Mondjuk nálam ennek egészségügyi kockázata nincs, csak érdekességkèppen nézegetem.

Viszont az jutott eszembe, hogy nincs olyan eszköz ahol be lehet állítani, hogy adott pulzusszám felett jelezzen? Kell hogy legyen , de sajnos nem tudom melyik lehet ilyen. Nekem a sima egyszerű Honor bandem is jelez, de csak ha átugrok a rendkívüli tartományba , az nálam 180 felett van. Hátha van olyan ahol manuálisan be lehet ezt állítani alacsonyabb értékre is.

2022. máj. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Amig nem lihegeve edzel es vagy thdsz beszelni kozben addig zsiregetesben vagy es az olyan 120-130-as pulzusszam ugy olvastam valahol.
2022. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én jóval magasabb pulzusnál is tudtam beszélgetni. :o


De érdekes, mert ha futás közben, nagyjából egyenletes mozgásnál 155, akkor tudok közben beszélni, illetve (beszéd nélkül) orron be-orron ki levegőt venni. Viszont ha túrán hirtelen emelkedőn megy fel 155-re, akkor tátott szájjal lihegek és ennyire futja. Fura a szervezet. Vagyis biztos megvan az oka ennek az egésznek.


Most voltam futni 10,5 km-t, hát nem jött be a pulzuskontroll. 😅

2022. máj. 5. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!