Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A régi Forma 1 (1998-2008)...

A régi Forma 1 (1998-2008) sokkal jobb volt, élvezhetőbb volt, mint a mai?

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal unalmasabb volt, össze sem lehet hasonlítani. Üldözésből kevesebb, előzésből pedig sokkal kevesebb történt akkoriban, mint most. A száraz pályás futamokon néhány kör után általában már mindenki horkolt. Az előzés szempontjából nehéz pályákon, mint pl. Barcelona is, teljességgel elképzelhetetlen volt ilyen verseny, mint a mai: általában össz-vissz néhány darab előzés történt az egész futam során (a mezőny hátsó részét is beleszámolva!), így az időmérő győztese gyakorlatilag a versenyt is megnyerte, az 1998-2008 közötti 11 barcelonai futamból 10-szer a pole pozíciós versenyző nyert.
2022. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A mai pont egy különösen élvezhető, mozgalmas futam volt.
2022. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A pontverseny pedig elég vegyes képet festett. Voltak évek, amikor nagyon szorosan alakult, de például a Ferrari Schumival ugyanúgy dominált éveken át, mint nemrégiben a Mercedes (volt olyan idény, amikor akkora előnye volt, hogy már augusztusban az övé lett a cím). De például 2008 is hiába volt izgalmas a bajnokság szempontjából, bőven elég volt vasárnap este a végeredményre rápillantani, mert a futamok többségén alig történt valami (nyilván persze néhány perces videó összeállításokból ez nem feltétlen jön át, annyi izgalmat minden évad minden futamáról össze lehet ollózni).
2022. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Attól függ. A Schumacheres korszakot nem láttam, az tényleg rossz lehetett, kivéve 2003. De 2005-2008 hozott 4 nagyon jó szezont és én pont akkor kapcsolódtam be gyerekként, nem véletlen, hogy rajongó lettem. Aztán 09-10-et még néztem, 11-be már kezdtem kiábrándulni, néha még visszatértem 13-14-ig, de ennyi volt kb. az F1 nekem, mostmár nem nézem, 2015-ös szezontól gyakorlatilag 0 nekem, amit látok


Az előzés önmagában nem számít sokat, inkább az, hogy legyenek izgalmas csaták. Meg az F1 elég hangulati dolog, kicsit olyan ez szerintem nekünk férfiaknak mint a horgászás. Nem is tetszik meg sosem gondoltam úgy magamra, mint akit annyira ez a mély technikai háttér, a műszaki apróságok érdekelnek, hogy ki mit fejleszt, mit változtat. Nem vagyok én valami szakember, van egy szakterületem, munkám, szórakozni akarok és csak nyugodtan nézni valamit. Az, hogy ki, kivel cserélgeti a pozícióját se élvezetes önmagában, ha csak DRS-el megkerüli. Amihez még tudnám hasonlítani, hogy ez olyan mint egy szappanopera. Nekem az utóbbi 10 év az F1-ből, kivülről követve, nagyon gyenge ilyen szempontból. Semmi sztori, érdekesség, a Mercedes uralkodott vagy 6-7 évig, előtte a Red Bull. Az az időszak, amit mondok, amibe én belekerültem először, évente új világbajnokot hozott, kiegyenlített világbajnoki csatát év végéig, számomra karakteresebbek voltak mind a versenyzők, autók, pályák. Sokat számít szerintem az is, hogy a Palik-Czollner páros közvetítette, egy unalmas futamon is el tudtak viccelődni és nem ez a szakszerű motyogás ment, ami nekem laikusként érdektelen. Ha volt egy két csata Palik olyan erővel tudta átadni, hogy örökre emlékezetes marad, még ma is néztem vissza ilyeneket. Linekljetek már az utóbbi 10 évből egy ilyen csatát egy ilyen kommentátori teljesítménnyel, ahol libabőrös vagy nézőként. És ha azt nézzük, ezekből van vagy 20 db, 5 éven belül, vagyis évente több volt. Akkor melyik a kevés? Visszatérve a horgászásra. Az embernek néha jól esik csak úgy 1-2 órát bámulni akar a tüzet, a vizet, a fák lombjait. Nem olyan hosszú egy 1,5 órás futam, ha te olyan elvárással ülsz le elé, hogy lazítani akarsz és pont az fárasztana el, ha túl sok infó, túl sok szakma, túl sok előzés lenne. Egy két katartikus pontot vár az ember, a többit meg valahogy kössük össze. A foci is erről szól. Leghíresebb labdajáték, pedig 3 gól esik maximum átlagosan egy meccsen, de vannak ligák, korok, ahol inkább 2-2,5 volt ez az érték. Mégis pont ettől azok a gólok emlékezetesek és az emberek figyelmét le tudja kötni ez a várakozás is, annak az izgalma, feszültsége, aztán a kitörő öröm a beteljesülésnél... Ja és megint a horgászás... az egészhez kell a környezet. Ezek a porszívóhangú, csikorgó autók, az aszfaltozott pályákon... valahogy nem az a világ, mint amikor a Nürburgringen zúgtak a V10-esek és ahogy kinéztek azok az autók... Jó volt rájuk nézni, a belső kamerás felvételeket nézni, ahogy vezetnek az emberek. Szóval sok kicsit dolog összeadódik. Nyilván van akinek ez az F1 jobb, sok szempontból jobb és én nekem se tud objektív lenni a véleményem, mert ebbe kerültem bele, ide kötődnek olyan élmények amihez tudok kapcsolódni, a mostani meg nekem teljesen testidegen, mert egyszer kikerültem belőle... most pedig már a neveket se ismerem. Úgyhogy nekem tökmindegy hogy Leclerc, Sainz vagy Russel nyer mert max. Perezt ismerem meg Hamilton :D.

2022. máj. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

98-08? Akkor már túl volt a csúcson az F1.

Aki látta a Senna-Prost csatákat, annak ami azóta van az lófax.

És nem csak a 2 legenda miatt. Akkor még látszott, hogy küzd a pilóta az autóval, látszott, hogy a határán vannak, hogy lerepüljenek a pályáról. Egy egyedül köröző autót nézni is izgalmas volt.

Most? Sínautózás. Meg a nyomorult DRS... Az én érdeklődésem valaha 100 volt, most 0.

2022. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Linkeljetek már az utóbbi 10 évből egy ilyen csatát egy ilyen kommentátori teljesítménnyel, ahol libabőrös vagy nézőként."

Miami-t kivéve minden eddigi futam idén. A győzelemért mentek a kőkemény csaták, nem is emlékszem olyanra, hogy már a szezon elején ennyi versenyt lássunk vezető pozícióért.

Palik kommentátori teljesítménye minden volt, csak profi nem. Néha felüvöltött, ha észrevette, hogy akció van, amúgy viszont Czollner csesztetésével, vagy barokkos kifejezések farigcsálásával volt elfoglalva ("gépjárműversenypálya"), és orbitális tévedései voltak, amiket anno a vasfüggöny mögött Lapajnak még elnézett az ember, a 21. századi internet mellett viszont nettó igénytelenség, hogy az F1-es kulcsembereknek sem tudott alapszinten utánaolvasni.

A DRS-t valóban túltolták, nem attól jó egy verseny, hogy hatezerszer elkocsikáznak egymás mellett. Nem véletlen jöttek a legújabb szabályok, hogy lehessen egymást normálisan üldözni. De a 2009-es ronda autókat se véletlen vezették be, a 2009 előtti autókkal még a tavalyinál is sokkal kevésbé lehetett haladni a másik mögött, annyira tele voltak mindenféle turbulenciát keltő aerodinamikai elemmel (viszont szuper jól néztek ki). A DRS összességében egy jó eszköz, csak a mértéket kéne jól belőni, pl. Barcelona vagy a Hungaroring pont a DRS óta produkál nézhető versenyeket, máshol viszont elég lenne egy nagyon rövid szakasz, vagy semennyi (pl. Spában).

2022. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Az egész F1 egy bohózattá vált. Műanyag pályákon, műanyag előzések, műanyag nézők előtt, hangszorókkal bejátszva hogy örjöng a közönség minden előzésnél. Soha nem volt igazán izgalmas de az legalább őszinte volt meg sportértéke volt az egésznek.
2022. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Linekljetek már az utóbbi 10 évből egy ilyen csatát egy ilyen kommentátori teljesítménnyel, ahol libabőrös vagy nézőként"

A tavalyi évadban rengeteg ilyen volt Verstappen-Hamilton közt, és már idén is kijutott pár hasonló csak most Leclerc ellen.

Palik őrjöngései mondjuk számomra sokkal gyakrabban volt irritáló, mintsem élvezetes.

2022. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem hiányzik a v10 hangja, a régi Hockenheimring, a rajtrácslányok...

A 2005-2008-as idényen ténykeg jók voltak.

A mai F1 számomra is testidegen, igaz a tavalyi és a jelenlegi szezon izgalmas, de a 2010-es idényen unalmasak voltak összességében.


Palik egy showman volt. Nem volt profi, mint a maiak, de tudta fokozni a hangulatot. A mai kommentátorok gépiesek.

2022. máj. 22. 19:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert Wéber feladata az, hogy szakértő legyen, Ujvári pedig stílustalan és nem elég jó az orgánuma. De amúgy a mostani években van a legkevesebb tévesztés a közvetítésekben.
2022. máj. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!