Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyáron mennyire szoktatok edzeni?

Nyáron mennyire szoktatok edzeni?

Figyelt kérdés

Edzőteremre gondolok, vagy otthoni edzés, erősítés (én ezt szoktam csinálni). Téltől kb heti 3× csináltam végig, de most nyáron olyan meleg van hogy nincs erőm nekiállni még este sem nagyon. Ilyenkor ti is hanyagolni szoktátok kicsit? Vagy ilyenkor is ugyanúgy edzetek?

Nincs vele semmi nagyobb konkrét célom (fogyás, tömegnövelés), és nem is hiszem, hogy akkora gond lenne ha nyáron lazábbra veszem, ha már eddig végig csináltam. Igazából erősítés miatt, jó alak fentartásáért csinálom, nem tudom mennyire gond ha ezt nyáron hanyagolom kicsit.

Ti hogy vagytok vele?



2022. jún. 26. 16:07
 1/7 Hellmano ***** válasza:
100%
Nekem rendszeresség van benne évek óta, tehát nyáron is ugyanazt csinálom, mint télen.
2022. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Mivel nem divatból edzek, hanem a sport az életem része, ezért soha nem számított, hogy milyen évszak van, milyen kedvem van, milyen a hőmérséklet. Van egy edzéstervem, azt pedig tartom.

Aki nyilván nem sportként, nem életmódként tekint a mozgásra, csak "legyen jó alakom, meg most meleg van, most hanyagolom kicsit", annak nyilván tök mindegy, hogy mit csinál, úgyse fog elérni tényleges fejlődést. Aki ráadásul a fogalmakkal sincs tisztában, és egyszerre vannak fogyási és tömegnövelési céljai, annak tényleg teljesen mindegy.

De nekem is vannak ilyen ismerőseim, úgyhogy ne aggódj, nem vagy egyedül. Ők is szeptemberben kitalálják, hogy kigyúrják magukat, októberben már nem kondiznak; szilveszterkor újévi fogadalomként kikötik, hogy kigyúrják magukat, februárban már nem kondiznak; áprilisban eldöntik, hogy kell a summer body, kell a strandforma, kigyúrják magukat, júniusban már nem kondiznak. Az ilyen emberek nem az edzésben találják meg magukat. Remélem, hogy másban megtalálják.

2022. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A súlyzós edzést ugyanúgy csinálom egész évben. Sőt ilyenkor nyáron többet kijárok futni is.
2022. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még van hogy többet is edzek, ugye nyár hangulat szabadság érzés, fürdés amúgyis megizzadok, könnyű ruhacsere, ugye poló nélkül is lehet, ilyenkor jönnek új ötletek meg még biciklizni is kimegyek néha. Az igaz hogy fárasztó, sok vízivás, néha nem is szánok időt másra szabadidőben. Ja meg kell keresni a ventillátort.. :D
2022. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

2-es eléggé kemény hangvételű...

Képzeld, 2-es, amíg nem volt a lakásban klíma, nekem is gondom volt ezzel, mert melegben leesik a vérnyomásom, rosszul leszek és ugyan a mozgás emeli, de ettől még nyilván sokkal rosszabbul viselem azt is, konkrétan a klíma nélküli időszakokban nem is ment, pedig próbáltam. Nekem NEM az életem része a sport és nem is divatból csinálom, hanem az egészségi állapotom javításáért, meg a gerincferdülésem miatt.


Kérdező, próbáld reggel, napközben pedig ne legyen nyitott ablak, ha van redőny, legyen leengedve, lehűléskor ezerrel legyen nyitva minden ablak.

De az edzést próbáld reggel.

Vagy klimatizált edzőterem, uszoda, futás korán reggel.

2022. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Úgy vagyok, ahogy Hellmano.
2022. jún. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Á.Zoli ***** válasza:
100%

Soha nem állok le.

A rendszerességre törekszem.

Nem évszakfüggő.

2022. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!