Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet így bajom az ilyen...

Lehet így bajom az ilyen edzésformáktól?

Figyelt kérdés
Azt kell tudni rólam, hogy régen elég gyakran jártam trxre és ilyen típus köredzésekre, súlyos edzésekre. Illetve spinningre is. Viszont néha rosszul lettem és ájulás közeli állapotba kerültem, akkoriban nagyon jó formában voltam, de emiatt abba hagytam vagy legalábbis kényszerszünetet vettem ki. A testalkatom vékony, inkább filigrán és a csontozatom is vékony, sokkal izmosabb voltam akkoriban. Magas is vagyok, 180 centi és emellé jelenleg 56 kg viszont nekem ez így tökéletes, annyit eszek amennyit a testem éppen igényel és az anyagcserém is jó. Viszont! Legalább egy évig nem vegeztem semmilyen mozgás formát és az előbb leírt testi adottságaimból következik az, hogy a szívemmel van valami. Voltam orvosnál vele korábban az ájulások miatt de soha nem mondták, hogy lenne vele bármi probléma, elégtelenség. Csupán annyit, hogy a magasságom és vékony alkatom miatt máshogy pumpálja a vért. Tehát leszoktam a kemény edzésekről mert észrevettem, hogy nem bírom. Viszont amíg nem edzettem, azt is észrevettem, hogy már a legkisebb megerőltetéstől nagyon dobog a szívem és nehezebben veszem a levegőt ami még “normális” is… ennyi kihagyás után. Nemrég újra elkezdtem edzeni, de direkt csak enyhébbekkel megyek, mint pl a pilates. Ez jót is tesz, szeretem és jól bírom. De nem tudtam megállni és elkezdtem járni újra trx-re. Igazából hiába szerencsés a genetikám és van jó testem így is, szeretnék egy kis izmot még magamra szedni és definiálni. Viszont éreztem, hogy nagyon durván dobogott közben a szívem, meg mindenféle kardio gyakorlattól ez van szóval az a kérdésem, hogy folytathatom ezeket (mármint trx) továbbra is, csak vissza kell szoknom és fokozatosan belejönnöm vagy örökre felejtsem el? Inkább olyan válaszára lennék kiváncsi aki jártas a témában.. illetve ugyanez a helyzet a spinninggel, szívem szerint nagyon mennék, de anno volt hogy ott is majdnem lefordultam a bicikliről bár szerintem akkor túl hajtottam magam. Annyi a lényege a kerdesemnek, hogy lehet e bajom ezekből, főleg a szívemnek? Mert nem akarok meghalni az edzés miatt, bármennyire is hülyén hangzik. Köszi a válaszokat!

2022. júl. 31. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Hogy lehet-e bajod, arra szerintem ne a gyakorikerdesek.hu névtelen kommentelője adjon neked garanciát, jó?
2022. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy erosen ver a szived lehet, mert sokat vagy olyat ettél, vagy ki vagy száradva vagy csak raizgulsz.. Ha szakorvos azt mondta, egészséges vagy és sportolhatsz, ezekre figyelj. Sok minden számíthat bár nem vagyok profi...mikro és makroelemek, regeneráció, lelkiállapot kérdezz meg egy dietetikust vagy sportorvost. :)
2022. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!