Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megterhelő fizikai munkában...

Megterhelő fizikai munkában mi segíthet? Az izomláz enyhítésében abban hogy hamarabb megszokjam a terhelést, a 6-8 órás műszak végén is jól bírjam a dolgot. Részletezem a kérdést a leírásban.

Figyelt kérdés

Férfi vagyok. Volt egy komoly egészségügyi problémám. Iszonyat durván legyengültem, aorexiás voltam. Fél éve szinte teljesen meggyógyultam, de abszulút nem volt energiám mozogni. Irodai munkát végeztem. Gyenge vagyok.

Most új munkahelyem lesz. Imádom, de fizikailag megterhelő. Bírni fogom a terhelést, van lehetőség szétszedni az árut és kisebb súlyokat emelni. Idővel meg is edződöm, de jól jönne valami tipp hogy jobban viseljem. A kb. 1 éves betegségemet leszámítva még soha nem voltam ilyen rossz formában.

Az étkezésre nem nagyon van energám figyelni. Gyerek, családi problémák. Elég kaotikus most az életem.

Arra gondoltam hogy munka alatt és után iszom némi hypermasst? Nem tudok munka közben rántot húst meg rizst zabálni, max gyorsan megeszem valami kiflit.

Nektek van valami tippetek?


2022. szept. 16. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam hogy munka alatt és után iszom némi hypermasst?"

Haver, az életed és a személyiséged teljesen romokban (te magad írod), az edzettségi szinted nulla, a táplálkozásod kuka, a regenerációd szar. Szerinted mi történik, hogy munka után megiszol egy ultrafeldolgozott ipari szemetet? Csoda?

Nagyon speciális a helyzeted. Itt szerintem pszichológusi, dietetikai, edzői segítség is elkellhet.

2022. szept. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: Kösz a tippet de most egyik sem fér bele. Azért a fehérje és a szénhidrát jó eséllyel segít ha az ember hirtelen elkezd fizikai munkát végezni. Nagyon tetszik az állás, szóval szeretném ha menne a dolog.
2022. szept. 16. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Azért a fehérje és a szénhidrát jó eséllyel segít ha az ember hirtelen elkezd fizikai munkát végezni."

Magyarul az evés? Csak mert felsoroltál a három esszenciális makrotápanyagból kettőt.

2022. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanarról beszélünk. Csak nem vagyok nagyétkű + a hypermass könnyen felszívódik, pont akkor amikor szükség van rá, pont a megfelelő azonnal hasznosuló anyagok vannak benne. Egyszerűbb olcsóbb és konnyebb mint a kajálásra figyelni. Emellett persze továbbra is ennék ahogy eddig. Sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, ami egészséges de a fizikai munkához kevés.
2022. szept. 16. 13:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem erőltetni akarom a dolgot. Majd eldöntöm mi tetszik. Csak tippekért jöttem nem vitázni. Amit leírtál az túl bonyolult. Ha pszichológushoz nem is, Pszichofarmakológushoz egyébként havonta járok, de ettől nem leszek izmosabb.
2022. szept. 16. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!