Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Két hete kezdtem újra futni....

Két hete kezdtem újra futni. Futást és sétállást váltogatom. 3kilométert futok. Amikor épp sétállok, és futás után, nagyon fáj a sípcsontom, lábszáram. Szaggatónak mondanám, mintha érzném a szívverésem benne. Szerintetek komoly? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Hozzá teszem, ha pihentetem egy fél órácskát, nem fáj egyántalán. Olyan mintha nem

Is fájt volna. Viszont ma nagyon fájt amikor haza értem, alig bírtam feljönni a lépcsőn. Kicsit jobban fájt mint tegnap. De tudni kell hogy nekem nagyon alacsony a fájdalomküszöböm sajnos. Ilyen vagyok. Szóval lehet másnak ez nem fájna annyira, de nekem nagyon. Hazajövök, leülök, és ha fel kell kelnem, megint nagyon fáj. De megpihentetem és rendben van.

Évekkel ezelőtt is futottam napi 10 kilométert, és tudom hogy nagyon nehéz volt az elején, akkor a térdeim voltak oda, és emlékszem hogy amikor hazaértem, akkor is le kellett pihennem kicsit, de nem rémlik hogy ennyire fájt volna. Akkor fogytam is 25 kilót, most terhesség és szülés után visszahíztam, amit szeretnék leadni. Van valami tanácsotok hogy jobb legyen? Illetve kellene tartanim az egy nap futás egy nap szünetet, ugye? Szerintetek most pihentessem pár napig? Tegnapelőtt és azelőtt nem voltam futni, azt hittem 2 nap elég lesz, de 1 km után a sétánál már újra éreztem.



2022. okt. 6. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy ez lehet-e komoly probléma, azt nem mi fogjuk tudni eldönteni látatlanban kommentelőként. Valószínűleg csak szimplán az okozza a problémát, hogy szokatlan a szöveteid számára az régóta nem végzett mozgásforma, aztán ha hozzászoksz a terheléshez és a munkához, akkor a tünet megszűnik. Ettől függetlenül okozhatja a tünetet a rossz technika, a rossz cipő, a rossz bemelegítés, a rossz mobilitás, a rossz talajviszony, bármi. Ha a tünet kínzó, és néhány héten belül nem múlik (esetleg fokozódik is), akkor feltétlenül látogass el egy orvoshoz vagy gyógytornászhoz.
2022. okt. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A sípcsonti fájdalom csonthártyagyulladásra utal, amit mindenképpen ki kell pihenni, semmiképp ne dolgozz rá! A leggyakoribb oka a nem megfelelő cipő. Ha nem kifejezett futócipőd használsz, vagy a cipőd elöregedett, akkor ez az ok. Az előzőnek részben igaza van, hogy sok oka lehet, de pl. sípcsonti fájdalom rossz bemelegítéstől teljesen valószínűtlen. Tehát ne az orvosnál kezdd, hanem vidd be a futócipődet egy szaküzletbe (nem Hervis vagy Decathlon!), ahol megmondják, hogy jó-e még.
2022. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) mindkettőtöknek

Szinte biztos vagyok benne, hogy a cipőm jó. :) erre mindig is odafigyeltem.

Inkàbb azt érzem, hogy rossz a tehnikám futás közben. Elején jobban futottam, és nem is fájt. Aztán meghúztam picit a lábam fennt a combomnál, és elkezdtem máshogy futni, persze akkor hagytam két nap szabadot, rendbe is jött, de aztán máshogy futottam, hogy ne ott terheljem. És most lennt van a terhelés. Most ki hagyok egy pár napot. Aztán meglátom. De mostmár oda figyelek arra is, hogy hagyjak egy nap szabadot a két futás között, legalábbis futni nem fogok, csak minden másnap, és a “szünet” napon gumiszalaggal fogok edzeni. Meglátjuk így hogy leszek. Köszi mégegyszer.

2022. okt. 7. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor keress egy futóklubot vagy egy edzőt. Nem kell örökké az edzővel dolgoznod, ha egy órát kifizetsz neki, akkor meg tudja mondani, hogy van-e baj a technikáddal.
2022. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. okt. 8. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!