Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Átlagban napi 6 km-t gyalogolunk?

Átlagban napi 6 km-t gyalogolunk?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam. Csatolnék egy kérdőívet a köv. kérdéssel: te több mint 5 km-t gyalogolsz naponta? Köszönettel.

2023. márc. 31. 10:16
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
nem biztos
19 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van amelyik nap megvan, de többnyire inkább nincs
2023. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem, max 2 km.
2023. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Franc tudja a munkahelyemen mennyit gyalogolok. A sok kamu lépésszámlálónak meg ilyen bohóc appoknak nem kell hinni. Ami kalóriát is számol, na annak meg végképp nem.
2023. ápr. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokból nekem az jött le, hogy a napi 6 km inkább a várt vagy optimális érték lenne. Főleg ha arra gondolok, hogy az itt válaszolók nagy valószínűséggel még sportosabbak lehetnek, mint a teljes népesség.
2023. ápr. 3. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként mit számít?



Én ma pl home office-ban vagyok, de el fogok menni 1 órát úszni.

A lépésszámom a béka izéje alatt lesz, de 1 órát sportolok nagyobb pulzussal, több izmot átmozgatva, mintha a nap folyamán elosztva, zömében andalogva sétálgatnék 6 km-t.



És aki bicajjal megy munkába? Bicajjal megy munkába, aztán úszni? Aki kajakozik?

2023. ápr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon a nagy átlagnak, még a napi 2 km is alig van meg.

Sokak számára a gyaloglás hülyeség vagy időpocsékolás, pedig igen komoly szerepe van az egészséges életmódban, aki naponta legyalogol 7-8 km.

Én naponta 7-8km szoktam gyalogolni, hetente 1x elmegyek egy nagyobb gyalogtúrára, ami nálam 15-30km szokott meglenni. Én ezt télen nyáron megcsinálom.

2023. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!