Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segíthet a futás és ha igen...

Segíthet a futás és ha igen milyen ütemben fogok fejlődni?

Figyelt kérdés
16 vagyok és elkezdtem futni esténként. Aszthmás vagyok és évek óta nem mozogtam/sportoltam semmit, reggeltől estig gépeztem. Jelenleg annyi ideig szoktam futni amíg bírom, nem mérem. 900m az ami most megy egyhuzamban, viszont a suliban tavaly 2kmes futást végigsétáltam mert nem bírtam és nyár végéig le szeretnék tudni futni 2km-t. Akkor szoktam leállni amikor vagy már salyog a lábam vagy érzem ahogy túl gyorsan ver a szivem. Nem eszek sokat, 186cm 77kg ebből 4 az ami úgy eltűnhetne. Ha nem számolok kalóriákat és naturálisan csinálom nem fehérjeporokkal meg a többi fsággal akkor fogyhatok egy keveset és elérhetem a 2kmt? 2 hete kezdtem.

2023. júl. 12. 15:58
 1/2 Hellmano ***** válasza:
100%
Adataid alapján, pedig a cm és a súlynak jónak kellene lennie. Biztos a nem mozgás miatt aránytalanul oszlik el rajtad és semmi izom nincs csak hasi háj. Vagyis erre tudok gondolni, ha azt írod fogyni is akarsz ebből, holott gyakorlatilag ideális súly a magasságodhoz. 2 km-ert lefutni semmiség. Nyár végére elérheted, hogy a suliban már ne kelljen sétálgatnod közben.
2023. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Nem a táv öl meg, hanem a tempó" Ezt egy ultrafutó mondta, és nagyon igaz.


Lassíts egy kicsit, jobban fogod bírni. Hozzá kell hogy szokjon a szervezeted a mozgáshoz, az izmok az ízületek erősödjenek.


Mindig egy kicsit emelj a távon, kábé úgy hetente 10 %-ot.

Pulzusra figyelj, ne legyen túl magas.


Aztán szép lassan eljutsz odáig, hogy le tudsz futni egyben 5 km-t probléma nélkül. Utána lehet majd gyorsulni.


Vannak nagyon jó edzéstervek a neten, kezdőknek szólók, ami azzal kezd, hogy 1 perc futás, 1 perc séta váltogatva. Érdemes végigcsinálni, mert működik, és szép lassan, erősödve, sérülés nélkül jutsz el az 5 km lefutásáig, utána lehet majd tovább lépni.


Ja, és legyen egy jó futócipőd is.

2023. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!