Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás mellé edzés. Hogyan?(töb...

Futás mellé edzés. Hogyan?(több lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi időben elterveztem hogy futni fogok járni, a környéken van egy park ahol erre elég sok hely van.

Olvasgattam itt ott és azt írták hogy a futás mellé nem árt az edzés(valaki azt is írta hogy edzés nélkül nem szabad futni) szóval gondoltam hát jó akkor edzek is majd mellé, a kérdésem az lenne hogy hogyan oldjam meg?

Nincs arról szó hogy ninvs rá időm, de azt olvastam hogy nem szabad minden nap futni, szóval az úgy jó ha a nem futós napokon edzek?(erre viszont csak itthon kerülne sor, nem megyek kondiba)

Ha jó, akkor milyen arányban legyen? Melyik nap fussak melyik nap edzzek?

(Nem múltam még el 18, a futást csak fitten tartásként és egy kis kedv feldobóként találtam ki)

Bocsánat ha valami baromságot írtam, új vagyok a témában! Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. aug. 11. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Edzéssel gyarapodna az izomzatod, futással meg fogynál. Ha egyszerre űzöd a kettőt, ugyanúgy a nullán vagy, mert kioltja egymást a kettő.
2023. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagyjából 2010-ben lehetett ekkora laikus baromságokat olvasni, mint amit az előző kommentelő írt. Hogy te fogysz-e, vagy nem, azt az étrendi kalóriabeviteled dönti el, nem a mozgásformád. Futás mellett is hízhatsz, ha a kalóriabeviteled alapján tartós többletben (caloric surplus) vagy. Egyébként a súlyzós edzés abszolút megfér a rendszeres futás mellett. Egyáltalán nem kötelező futás mellett súlyzós edzést végezni, ez is értelmetlen ökörség, de ha te szeretnél súlyzózni a futás mellett, akkor miért ne tehetnéd meg? Legyen egy progresszív súlyzós edzésprogramod, mellette legyen egy kalóriakeretedet, járj el futni, aztán szép az élet.
2023. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Olyan lakikus baromságokat, mint amit a #2 ír, olyanokat viszont az utóbbi években napi szinten lehet találni, 2023-ban is.
2023. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Melyik részével nem értesz egyet szakmailag, professzor? Cáfold meg őket, kérlek!
2023. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Saját testsúlyos edzés is megfelelne? Vagy fontos a súlyzó?
2023. aug. 11. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Mi a cél? Ha az izomépítés kimaxolása (gondolom nem), akkor súlyzós edzés, ha nem, akkor tökéletes a saját testsúlyos edzés is. Egy kiskorú lánynak hobbi szinten futás mellett tök mindegy.
2023. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálom elmondani a saját edzésemet. Heti 6 nap edzés, egy nap teljesen pihenő. Heti 5 futás. Azonkívűl Túrázás, úszás, bringázás, erősítes, meg effélék. Tehát elég sokszor kerül napi 2 edzés. Lehetőleg heti egy nyújtás. erősítés többnyire saját testsúlyos, de vannak súlyaim is, tehát mikor mi kell.
2023. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!