Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Zsírégető Futáshoz milyen...

Leclerc kérdése:

Zsírégető Futáshoz milyen cipőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

#Futocipő #Cipő futáshoz #Zsírégető futás
2023. szept. 6. 07:33
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
21%

A sportélettanos válaszra reagálok. Nem állítom, hogy a téma szakértője lennék, de saját és mások tapasztalata alapján írok. Az az alapfeltevésed, hogy 20 perc mozgással (edzettségtől függően, pl. kocogás) ki kell üríteni a glikogén raktárainkat, majd innentől a szervezet zsírt kezd bontani és azáltal jut energiához. Ez szerinted a zsír lebontásának menete. Akkor miért van az, hogy én és sokan mások, akik nem hogy húsz percet de egy métert nem kocogtak, akármennyi kilót tudnak fogyni? Azért, mert a szervezeted folyamatosan, még alvás közben is energiát használ fel, nem kell ehhez a pulzusodat nézegetned, lassan vagy gyorsan futnod. Ha kómában fekszel a kórházban, akkor is energiával működik a szervezeted. És ha a szervezted kevesebb energiát kap étel formájában, mint amennyire szüksége van, akkor zsírból vagy izomból kipótolja (hogy milyen arányban az függ pl. a hormonjaidtól, étrendedtől illetve, hogy mennyire használod az izmaid többek között).

Ezzel nem azt mondom, hogy ne kocogj, de nem ettől kell várni, hogy rólad futás közben majd lemegy a zsírszövet. Gondolom edzés után pedig fehérjét iszol, mert azt hiszed abból pedig egyből izom lesz.

Nekem úgy kockás a hasam, hogy egy darab hasizomgyakorlatot nem csináltam, nem futok soha mert utálom, csak erőemelek (ezt szeretem csináln) és van egy egyébként szénhidrátdús, kalóriadeficites étrendem.

Ja és plusz poén, pár éve volt egy olyan korszakom, hogy napi szinten futottam egy órát, vagy többet. Akkoriban egy gramm zsír nem ment le rólam, de az étrendem is olyan volt. A zsírégetős logikával zsírt kellett volna veszítenem.

2023. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
63%

21:

Nem én írtam azt a kommentet, de egs csomó dolgot totálisan félreértesz, félremagyarázol.


Nem azt állította, hog 20 perc után kiürül a glikogén tartalék. Hanem azt, hogy 20 perc (edzettségtől függően több is lehet) könnyű testmozgás után kezd a szervezet zsírt IS használni a mozgáshoz, ami azért nagyon jó, mert a glikogén tartalék onnantól lassaban fogy. Ezért a zsírégető tartományban edzés nagyban javítja menni ideig tudjuk végezni a mozgást, akár széndhidrát pótlás nélkül is (le tudsz futni eg maraton gélek, energiaszeletek nélkül is).


A zsír lebontásának pedig nem csak ez a menete van, ha kalóriadeficitben vagy, akkor is bont le a szervezet zsúrt, csak az túl lassú ahhoz, hogy sportban használható legyen.


Ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor hiába fitsz zsírégető zónában, mert többet építesz vissza, mint amennyit lebont a szervezeted. Ellenben ha kalóriadeficitben vagy, a zsírégető zónában futás sokkal kíméletesebb módja a fogyásnak, mint ha a szénhidrát tartalékaidat minimalizálod, illetve mivel az állóképességedet fejleszted, a terhelhetőséged is javul, többet vagy képes mozogni.

2023. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
49%
Hogy egy hasonlatot mondjak, a glikogén raktár alacsony pulzustartományban futásnál olan min a gyújtós, a zsírkészlet meg olyan mint a vastagabb fák a tűzön. Először csak gyújtós kell, aztán egyre nagyobb arányban használja a szervezeted a zsírt, és utóbbi még sovány embereknél is sport léptékben szinte korlátlanul áll rendelkezésre. Így lehetséges akár ultra távokat is lefutni, és ezért nem (illetve ezért sem), képes egy kezdő maraton futni, mert glikogén raktárból 2-3000 kcalnál többet nem tud felhasználni, össze fog esni a gyengeségtől.
2023. szept. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
46%

22 és 23-nak köszönöm!


A többieknek meg belátom, hogy sok volt a betű, és túlzóak voltak az elvárásaim a szövegértéssel kapcsolatban. Bocsi, srácok!


Kalóriadeficit.


Ezt mindenki úgy érti, hogy keveset kell enni, akkor deficitbe kerülsz és fogysz. Ez persze igaz, nem a teljes kép, de igaz.


Amiről sokan elfeledkeznek (illetve kénylemetlen lenne beismerni saját lustaságukat), az az, hogy a deficit mindig a felhasználásodtól függ.


Egy profi sportoló napi három olyan edzéssel, hogy még végignézni is fárasztó neked, simán lehet deficitben napi 8000 kcal mellett is. Hogyan? Úgy, hogy mozog, ezáltal sok kalóriát használ, tehát sokat is kell ennie, hogy fedezze ennek igényét.


Legyél kcal deficitben, akkor fogysz! 100%-os válasz a gyakorin, minden más csak kevesebbet érhet.


Így lesz az amúgy mozgásszegény életmódot folytató, pár kiló túlsúlyt hordozó nőnek 1500 kcal a BMR-je, ebből dobjon le 500-at a heti fél kiló fogyáshoz, és megkapjuk, hogy egy nap egyen 1000 kcal-t. Ebbe meg nem tudsz belesűríteni minden vitamint, fehérjét, rostot, ásványi anyagot, aztán pár hét múlva kérdezi a fenti csaj, hogy miért hullik a haja és miért késik a havija, mikor nem is volt együtt a barátjával...


Ahelyett, hogy szépen megenné a maga 1500-1600 kalóriáját, normál (bár kisméretű) adagokkal, megkapna a szervezete mindent, és elmenne valamit mozogni, 2-300 kcal a "rejtett" aktivitással is összejön (lépcső lift helyett, pàrperces séták, napi felmosás), másik 2-300 kcal meg összejön egy fél-háromnegyedórás könnyű tornából, ugrókötélből, kocogásból, úszásból, vagy a kutyával rohangálásból (a páros izzadásos gyakorlatokról nem is beszélve!).


Nagyon szeretném, ha ez is belemenne a fejekbe, az év legjobb időszaka jön a mozgáshoz, még kora este világos van, kellemes az idő, tegyetek magatokért valamit!

2023. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
ASICS cipo jo lesz.
2023. nov. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Zsírégető futáshoz nyilván zsírégető cipőt kell venni!
2023. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%
Jesszusom itt még mindig túlsúlyban van ez a sok mindent megmagyarázó kretén a zsírégető futásával…
2023. nov. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
18%

“ képes egy kezdő maraton futni, mert glikogén raktárból 2-3000 kcalnál többet nem tud felhasználni, össze fog esni a gyengeségtől.”


Egy átlag 75kg os embernek 1 óra futás átlag 500kcal… tehát hol is fogynak ki a 2-3000res glikogénraktárak 20perc futástól…

Vetítitek itt a hatalmas szakértelmet, csak épp közben nem jön ki a matek…

2023. nov. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

28:

Látom a szövegértés nem erősséged én pont az ellenkezője mellett érveltem, azt cáfoltam, hogy 20 perc után kifogyna a glikogén keszlet, és arról írtam, hogy totálisan félreértik sokan a zsíregető futást, ami nem azt jelenti, hogy X percután elfogy a glikogén készleted, hanem hogy idő kell hogy a szervezet zsírt is használjon. Ami meg pl. a maratoni futásnál jó, mert több energiát tudsz felhasználni.

2023. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!