Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez árt, használ vagy semleges...

Ez árt, használ vagy semleges futás közben?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen arról van szó, hogy futás közben próbálom visszatartani a lélegzetem.

Tehát futok, veszem rendesen a levegőt, majd egyszer csak visszatartom és úgy futok kb 10-12 másodpercig(ennyit bírok).


2023. szept. 20. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennek mi értelme?
2023. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Semmi, csak érdekel.
2023. szept. 21. 07:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik sprintereknél olyan edzésmódszer, hogy visszatartva a lélegzetüket sprintelnek 100-150 métert, és a célja az anaerob képességek fejlesztése, de ilyen edzést akik csinálnak is ritkán csinálnak.


Az hogy kocogás közben 1015 másodpercig nem veszel levegőt, semmi haszna nincs, de kárt sem okoz.

2023. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Végülis hülye vagyok, mert úszás közben se veszek levegőt 😁
2023. szept. 21. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ehhez képest az orrlégzés se megy, úgy érzem, mintha visszatartanám a levegőt (mármint a közérzet olyan), miközben olyan hangosan megy a levegő a kis lyukon, mint egy gőzmozdonynak, a pulzusom adott tempóhoz meg majdnem 10-zel nagyobb.


Tehát én még ezt se bírom. 😁


Őszintén, szerintem, pláne hobbiszinten, semmit se fejleszt, amit csinálsz.

2023. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hogyne fejlesztene.

Gondolj az úszásra?


Amúgy már azóta is érzem, hogy fejlődtem.

2023. szept. 23. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!