Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ehetek normálisan itthoni...

Ehetek normálisan itthoni edzés mellett vagy kötelező a diéta?

Figyelt kérdés

normális alakot szeretnék magamnak mert jelenleg úgy nézek ki szemből mint egy ajtó. pár napja kezdtem ez itthon edzeni combra, fenékre és hasra viszont nem nagyon tudom megengedni magamnak hogy csak diétás kajákat egyek mert azt eszek amit itthon találok nem válogathatok. nem szoktam túl sokat enni egy nap szinte csak vacsorázok meg napkozbe bekapok egy-két falatot ezen próbálok változtatni hogy tudjak normálisan enni de eléggé zavart az étkezési rutinom. hogyha naponta edzek rendesen 1órákat itthon közbe normálisan eszek mint egy átlag ember akkor ugyanúgy menni fog az alakformázás vagy mindenképpen oda kell figyeljek a kalóriákra?

általába odafigyelek arra hogy csokis, cukros, édes dolgokat ne egyek nagyon, ritka ha eszek belőle.

kezdő vagyok sajnálom ha valamit nem érthetően írtam.



2023. szept. 25. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A konkrét kalóriabevitel a lényeg.
2023. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendszertelen étkezés mellett azt sem tudod kiszámolni, hogy mennyi kalóriát viszel be egy nap a szervezetedbe.

Az esti étkezés is gond, ahogy az egészségtelen ételek is.

Így hogy akarsz egészséges lenni és fogyni, ha semmi rendszeresség és tudatosság nincs benned??

2023. szept. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az alakformázás és a fogyás szempontjából az étkezés és az edzés egyaránt fontos szerepet játszik. Bár a diéta és a kalóriák számolása hasznos lehet a fogyás szempontjából, fontos megérteni, hogy nem szükséges szigorú diétát követni ahhoz, hogy eredményeket érj el. Az egészséges és tartós fogyás érdekében az alábbiakat érdemes figyelembe venni:


1. **Kiegyensúlyozott étrend**: Próbálj olyan ételeket fogyasztani, amelyek sok rostot, fehérjét, zöldségeket és gyümölcsöket tartalmaznak. Ez segíthet telítettség érzetet kialakítani és az egészséges táplálkozást elősegíti.


2. **Adagkontroll**: Ügyelj az adagok méretére. Még egészséges ételekből is lehet túl sokat enni, ami kalória túlfogyasztáshoz vezethet.


3. **Hidratálás**: Ne feledd a megfelelő hidratáltságot fenntartani. Sok vizet igyál napközben.


4. **Szénhidrátok**: Próbálj választani teljes kiőrlésű szénhidrátokat, mivel ezek hosszabb távon tartó teltségérzetet nyújtanak.


5. **Edzés**: Az otthoni edzés kiváló módja az alakformázásnak. Az edzés fokozza az anyagcserét és segít izomzatot építeni vagy megtartani.


6. **Rendszeresség**: A folyamatos és rendszeres edzés és egészséges étkezési szokások kialakítása fontos. A hosszú távú eredmények eléréséhez és fenntartásához a következetesség kulcsfontosságú.


7. **Alvás és stresszkezelés**: Ügyelj arra, hogy megfelelő mennyiségű alvást kapj, és próbálj stresszkezelési technikákat alkalmazni, mivel a stressz negatívan befolyásolhatja az étkezési szokásokat és az anyagcserét.


A kalóriák pontos számolása nélkül is képes lehetsz fogyni és alakot formálni, ha egészséges étkezési szokásokat tartasz fenn és rendszeresen mozogsz. Az étrendnek azonban összhangban kell lennie a tevékenységeiddel és a fogyás céljaiddal. Ha komolyabb súlyvesztési célokat tűztél ki, akkor egy dietetikus vagy táplálkozási szakértő segítsége is hasznos lehet az étrended optimalizálásához.

2023. szept. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!