Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi értelme van a hegymászásnak...

Mi értelme van a hegymászásnak?Mi értelme van sziklát mászni?

Figyelt kérdés
Miért nem jó egyszerűen az úton felmenni a hegyre ha a végeredmény ugyanaz?Hogy fent vagyunk?Miért kockáztatja valaki így az életét?Meg egyáltalán minek kell egy magas hegyre fölmenni?A normafáról vagy Dobogókőről is tökéletes a kilátás, ráadásul felvisz a busz a hegytetőre gyalogolni sem muszáj

2023. okt. 2. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Gyerekkorom óta imádok túrázni, mert számomra egyszerűen élvezetes dolog. Egyrészt jó testmozgás, másrészt gyönyörű tájakat ismerhet meg az ember, harmadrészt a sikerélmény egy nehezebb túra teljesítése után mind olyasmi, amit az nem tud visszaadni, hogy autóval felmész, csinálsz pár képet, majd visszakocsikázol.

25/N

2023. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az a fitneszedző nő aki lezuhant a szikláról készíthetett volna napfelkeltés képeket a Normafáról is.Kevesebbe is került volna,és még ma is élhetne.
2023. okt. 2. 13:29
 3/21 A kérdező kommentje:
1 én is szeretek túrázni de turistaúton megyek nem a sziklákon mászok föl.
2023. okt. 2. 13:30
 4/21 anonim válasza:
86%
A kihívás, adrenalin miatt
2023. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

A sziklamászás azoknak való, akiknek van gyakorlata és hozzáértése, illetve betartja az adott helyre vonatkozó szabályokat. Így viszonylag kicsi az esélye a baleseteknek, bár így is előfordulhatnak. Ez sajnálatos, de még mindig sokkal több ember hal meg az autópályán vezetve, mintsem hegymászás közben. Ennyi erővel autóba se üljön az ember.

A párommal mi is csak olyan helyeken mászunk hegyet, ahol már van egy előre kijárt út, csak úgy a semmiből mi se állunk neki, mert azt még a legnagyobb profik is ritkán teszik.

25/N (#1)

2023. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Én viltam fönt a Normafán a múlt hétvégén és nekem az is egy nagy élmény volt.Készítettem én is tájképeket.
2023. okt. 2. 13:35
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Rendben, és? Senkit nem érdekel, ahogy neked se kéne ennyit foglalkoznod másokkal.
2023. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ez olyasmi lehet mint mikor valaki szereti az operát.Én öt percig nem tudnám hallgatni, unalmasnak tartom nem érdekel.Valaki meg imádja
2023. okt. 2. 13:38
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Így van barátom.
2023. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, most jöttél rá, hogy különböző embereket különböző dolgok szórakoztatnak? XD
2023. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!