Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás kutyával? Tapasztalatok?

Futás kutyával? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hallottam, hogy lehet kutyával közösen futni. A problémám viszont, hogy az egyik nagy budapesti park mellett lakom, heti 3-4 alkalommal futok ott, és még soha sem láttam embereket kutyával futni.

Ennek mi az oka?

Lehet? nem lehet? Macerás? Egyáltalán mennyit lehet kutyával futni?


2023. okt. 12. 17:14
 1/2 anonim válasza:

Hali!

Szerintem kutyától függ. Ha idős vagy nyugisabb fajta és/vagy szófogadó akkor bőven megér egy próbát.

Ha nagyon öntörvényű és felfedező akkor sok a botladozás és olyan helyen a járművek is veszélyt jelenthetnek (de meglehet próbálni).


Én azt vettem észre, hogy póráz nélkül még könnyebb futni velük mint sétálni, mert futásnál kevésbé akar megállni szaglászni stb.. (nem akar lemaradni a történésekről)


Nagy általánosságban a kutyáknak gyakorlatilag lehetetlen kielégíteni a mozgásigényét, úgyhogy nem kell attól félni, hogy elfárad. Hajrá! 😁

2023. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet kutyával futni, ha az egyéb szabályokat is betartod, póráz, szájkosár van rajta.

Póráz nélkül nem szabályos, az meg nevelés, tanítás kérdése, hogy futás közben tartsa veled a tempót, ne foglalkozzon mással.

2023. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!