Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Esőerdei környezetben való...

Esőerdei környezetben való soknapos túrára megfelelő bakancsot keresek. Esetleg valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Amire szükségem van: vízálló, lélegző, könnyű, lehetőleg bőr (legalább a lábfej rész, a kígyó marás miatt), magas szárú, jó tapadást biztosító talp, ne legyen rohadt meleg
febr. 12. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen feltételek mellet csak katonai bakancs van , Salomon, Outodur , Altama

felejtős azok csak reklám bakancsok .

Amerikai Panama dzsungel bakancsot javaslom .

febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Salomon, Lowa, Hanwag, La sportiva, Meidl.
febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legolcsóbb bakancs és nedvesség elvezető zokni.

Ha nem veszed észre azt a kígyót amelyik átharap egy bakancsot, akkor az udvarra se menj ki.

febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-asnak: tudod egy sima gore-tex-en simán átmegy a foguk még a kisebb micrurusoknak is , ezért is szóltak, hogy csak bőr borítású lehet a lábfej része és ne legyen vegyesen bőr/textil. Feljebb már véd a lábszárvédő, amit ott adnak. A kérdésem arra irányult, hogy van-e valakinek tapasztalata az ilyen környezetben használt bőr bakancsokkal. Melyik az ami hosszú gyaloglás és nehéz terep után is kényelmesnek mondható (a körülményekhez képest), nem ázik be első nap és nem rohad bele a lábam.
febr. 13. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kis kígyó rá se tud harapni egy bakancsra.

Műbőr meg harapás szempontjából ugyanolyannak tűnik, mint a bőr.

És nincs titkos tökéletes cipő.

Erőnlét, edzettség, mobilitás számít.

Én szinte mezítláb futok, túrázok.

Az etióp maratonisták is így kezdték.

febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a relatív páratartalom és a hőmérséklet sem. Ha nem olyan magas, egy gore-texes baki simán jó lehet. Viszont ha izzasztó meleg van, akkor szerintem garantálható, hogy egy gore-texben berohad a lábad. Ergó, olyan baki kell, ami jól szellőzik, viszont az meg be fog ázni. Itt jön képbe a dzsungelbakancs. Mert amelyik cipő beázik, annak ki is kell tudni folyatni a vizet. A 2 apró lyukkal az alján elég jól is teszi a dolgát.

Nekem egy Baltes dzsungelbakancsom van, kb. 65 euró volt. Sokat túráztam benne és a tapadásával is igen elégedett vagyok. Az orránál belül van plusz fél-egy centi hely alapból, ami elég jól biztosítja a megfelelő levegőáramlást is. A sarka is elég jól van merevítve.

febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!