Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportokat kell mindenké...

Milyen sportokat kell mindenképpen kicsi korban elkezdeni, ha versenyezni akar?

Figyelt kérdés
ápr. 3. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Torna bármelyik fajtája.
ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így felsorolhatatlan, ugyanis a sportágak 95%-a olyan, amit célszerűv óvodás vagy legkésőbb általános iskolás korban elkezdeni ahhoz, hogy értékelhető versenykarrierre legyen esély.
ápr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóval értek egyet. Értékelhető sportkarrierhez korán el kell kezdeni megismerkedni a sport alapjaival és utána szinte mindennapi edzésekhez van szükség. Nagy áldozatot kell hozni az élsport karrierhez, sok lemondás, az elején sok anyagi ráfordítást, de ezek függvényében sincsen garancia arra, hogy később beválik vagy sem. Ez persze sportág függő is.
ápr. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a legkorábban kell kezdeni az élsporthoz, azok általában azok a sportok, amelyiknél valami egyedi mozgásmintát kell elsajátítani.

Így hirtelen ami eszembe jut: tornasportok (hajlékonyság, mozgások), műkorcsolya és jégkorong (gyakorlatilag a jégen tanulnak járni), balett, úszás.

ápr. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nehéz kiemelni a sportágakat, mert szinte mindent korán kell elkezdni. Pl. egy tenisz, asztalitenisz, kosárlabda, labdarúgás, stb. De amiket te írtál azok is ide sorolhatóak, de a sportágak 80%-a minimum.

ápr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olyan jellegű sportoknál, mint a foci, vagy a kosár amiatt kell korán kezdeni, mert akkora a merítés, hogy ha valaki a legmagasabb szinten akarja űzni, akkor oda nagyrészt azok tudnak bekerülni, akiknek van több évnyi előnyük a többiekkel szemben. Ettől függetlenül, ha valaki NB2-3 szinten akar profi szinten játszani, oda be lehet kerülni későbbi elkezdéssel is. (a kérdező csak a versenyzésre hegyezte ki a dolgot)
ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha valaki NB2-3 szinten akar profi szinten játszani, oda be lehet kerülni későbbi elkezdéssel is"

Nem igazán. Én dolgoztam együtt rengeteg NB III-as labdarúgóval. Mind kisgyermekkorban kezdte a focit. A legtöbb sportágra (így a footballra is) igaz, hogy ha nem kezded el 5-8 éves korban, akkor exponenciálisan csökkennek az esélyeid arra, hogy komoly versenykarriered legyen (persze relatív, ki mit ért komoly versenykarrier alatt). Nyilván vannak kivételek. Borics Ádám példul 16 évesen kezdett el küzdősportolni úgy, hogy minden ellenfele már 6 évesen kezdte, mégis egy világhírű profi harcossá nőtte ki magát pár esztendő alatt, de valljuk be, hogy a Borics Ádám típusú tehetségek az 1%-ba tartoznak.

Attól is függ, hogy tényleg melyik sportágról beszélünk. Dartsozni vagy billiárdozni felnőttként is elkezdhetsz, és simán viheted valamire, de ha például az úszást, vagy a tornát, vagy az evezést, vagy a gerelyhajítást akarod elkezdeni felnőtt korban, akkor örülj, ha egyáltalán találsz olyan egyesületet, ami fogad kezdőket 10 éves kor fölött, nemhogy versenykarrierről álmodj.

ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

" valaki NB2-3 szinten akar profi szinten játszani, oda be lehet kerülni későbbi elkezdéssel "


maximum megye 1-be

ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt szerintem az is relatív, hogy mit nevezünk korainak.

A kérdésben lévő "kicsi kor" alapján én mondjuk max 6-8 évesre, de inkább még koraibbra gondoltam. (ezért jutott eszembe ez a járással együtt korcsolyázni tanulás, meg mozgáskultúra kialakulással egybekötött spicc tanulás balettban, nyújtás a tornában, stb.)

Alacsonyabb NB-s osztályokban még bőven vannak olyanok, akik 10-12 éves kor körül kerültek valamilyen klubhoz/akadémiához edzésre.

ápr. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
#9 "spicc tanulás balettban" - abban igazad van, hogy a balettot is nagyon korán kell kezdeni, de pont a spicc az, amit 11 éves kor előtt nem tanítanak, mert nem is szabad.
ápr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!