Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha otthon szeretném a súlyzós...

Ha otthon szeretném a súlyzós edzést megoldani, de nincs helyem nagy gépet tárolni, jó megoldás lehet egy kettlebell?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy minden izmot meg lehet vele edzeni. Tudom, hogy veszélyes, ha nem jó a technikám, nyilván tájékozódnék a témában, mielőtt belekezdenék.


Fontos, hogy nem testépítő akarok lenni, csak egy alap izomzatot szeretnék, hogy a fogyásom után ne nézzek ki úgy, mint egy giliszta.

Erre kielégítő lehet?


Ha igen, hány kilósat vegyek kezdésnek?

180 cm, 75-80kg



ápr. 11. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha nincs semmilyen lehetőség legalább egy padra és egy guggoló állványra, akkor ezek nélkül eléggé limitált lesz az az izommennyiség, amit le tudsz edzeni. Ezek elférnek 2m2-en. Ha ennyi hely sincs, akkor én inkább azt javaslom, hogy járj terembe. A kettlebell nem a legjobb fejlődés szempontjából. Egy idő után már nem tudsz vele minden gyakorlatot megcsinálni, mert kelleni fog az eszközök által nyújtott stabilitás. Ha terembe sem szeretnél járni, akkor kondiparkokban is tudsz elég jó izmot építeni saját súllyal.
ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy darab fix ellenállással, egy darab fix súllyal (legyen az kézisúlyzó, kettlebell, macebell, gumiszalag, bármi) nem vagy előrébb. Konzisztens progresszió nélkül az izomépítés hihetetlenül korlátolt, márpedig egy darab fix súllyal konzisztens progresszióról nem beszélhetünk. Ha otthoni erőedzésben gondolkozol, akkor vásárolni kell felszerelést és konzisztens progresszióhoz elegendő súlykészletet.

Nem tudom, mit jelent a fejedben az "alap izomzat" kifejezés, de ha a konditerem nem opció számodra, akkor még mindig jobban jársz egy jól felépített saját testsúlyos edzéssel (calisthenics, street workout), minthogy feleslegesen vegyél egy színes vasgolyót, ami valameddig talán jó valamire, aztán nem. Egy progresszión alapuló saját testsúlyos edzéssel lehet valamilyen izomzatot felépíteni, de tudd, hogy se a kettlebell, se a saját testsúlyos edzés nem alkalmas tényleges izomépítésre. Arra egyedül a súlyzós edzés való.

ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tehát vennél egy golyót és azzal az egy golyóval akarod leedzeni a válladat a combodat meg minden izom csoportodat??

és ettől vársz izmosodást??


vmennyit biztos lehet így is izmosodni az első egy két hónapba mert akkor még minden hülyeségtől izmosodik az ember de igazi izomzatra ne számíts


mi az az alap izomzat amúgy??

ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én inkább sima kézi súlyzót javasolnák
ápr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tolodzkodo-huzodzkodo

Tobb nem kell

ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy taska bele cucc hogy+suly legyen
ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!