Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van hátránya ha kényelmes,...

Van hátránya ha kényelmes, lassúbb ütemben fejlődöm?

Figyelt kérdés

8 év után kezdtem újra kondiba járni. Már nem vagyok annyira ruganyos testű pasi, mint akkor. Úgy vagyok vele, hogy ha az elmúlt években eltohonyultam, akkor már az nagy dolog, hogy lejárok, és mivel nem vagyok már olyan fiatal, ezért én úgy csinálom, hogy nagyon picit érezzem megerőltetőnek a súlyok kiválasztását a gépeken. Azaz érzem, hogy húzódik, hogy leterhel, de nem vágok olyan világvége-pofát felfújt arccal, mint a többiek. Így lassúbb ütemben fejlődöm, de nem kell félnem egy izomszakadástól vagy túlerőltetéstől. Anno fiatal koromban egy haverom személyi edző szerepét is bevállalta, de nem jött be ez a "majd beledöglök" hangulat, mert legközelebb már nem is mentem szívesen. Így is évekig csináltam ennek ellenére, de nem volt komfortos.


Most meg ilyen "papás" illetve "öreguras" módon a picit megerőltetőből egyszerre ultrakönnyű lett és magamtól kívántam a nehezítést, de óvatos mértékben, megint annyira csak, hogy picit erőltessem meg magam, de nem ez a szenvedőarcú beledöglés.


Ennek lehet így hátránya?



ápr. 11. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a lassú ütemű fejlődés tartható. Csodák nincsenek.
ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugy se fogod mashogy csinalni akkor meg minek megkerdezni?

Minden embernek megvan a maga mentalitasa es hogy mennyire szereti ezt csinalni aki szereti az idosen is jobban nyomja az meg nem erdekli hogy nez ki az arca


Aki kevesbbe szereti nincs is meg hozza a mentalitasa az lehet fiatal akarmi ugy se fog sose kemenyen edzeni.


Fejlodni? Valameddig fogsz egy ido utan lesz mikor mar tovabb fejlodeshez tobb energia kell hozza hogy atusd a platod de valszeg neked mindegy

ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj le, élvezd az edzést a saját tempódban, kapcsolódj ki, ereszd ki a gőzt, legyen meg minden izomcsoportra a heti 8 munkasorozat minimum, az intenzitás azért ne legyen túl távol a bukástól, és törekedj rá, hogy időnként azért emelj a használt munkasúlyon. Otthon meg egyél jókat, figyelj a kalóriára és a fehérjére, aludj eleget, aztán fejlődsz, ahogy fejlődsz. A lényeg a fenntarthatóság és az élvezet. Enélkül a kettő nélkül ha nem vagy fanatikus mentalitású (márpedig te nem vagy), akkor nincs hosszútávú siker.
ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!