Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Létezik olyan sport amit el...

Létezik olyan sport amit el lehet kezdeni felnőttként is és lehet benne komolyabb eredményeket elérni?

Figyelt kérdés

Komolyabb eredmények alatt nem azt értem, hogy a lehető legrangosabb, legismertebb versenyeken nyeri el a legjobb helyezéseket… A profi létnek sem a tetejére kell gondolni.


Totál laikusként azt gondolom, hogy néhány küzdősport, néhány autóverseny (nem F1), talán némelyik e-sport ilyen lehet… Talán az olyan sportok is mint a XY féle futás, kerékpározás, esetleg triatlon, talán a szánkózás is…. A crossfiting szinte biztosan. A labdajátékok valószínűleg nem igazán ilyenek.


De a ti véleményetek érdekel, én egyik sporthoz sem értek, szóval ezek igazából csak tippek!



máj. 10. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
En gyerekkorom ota rengeteg mindent toltam, tobb evig, es felnottkent is folyamatosan uj dolgokba vagok beld. Altalaban 1-4 evig csinalok ezt-azt, komolyabban, de mindig arra jovok ra, hogy mindenben azert 3-5-6 evek kellenek, mire probb leszel, es azt sosem varom ki valamiert. Az elso ilyen talalkozasom a kungfu volt, amire azt mondtak, hogy ilyen 4-6 ev utan kezded jol tolni. Azt el sem kezdtem :D pedig azota mar eltelt annyi siman, es kehetett volna akár. Mindig ugy erzem, hogyha elerek egy bizonyos szintet, onnantol tovabb nincs kedvem csinalni. Tobb karateversenyt nyertem, 2010es evek elejen budapesti gerelyhajito verseny gyoztese voltam, usztam 7 evet, lovaglasnal 3 honap alatt annyit fejlodtem, mint mas 1 ev alatt allitolag, szoval ja. Sztem nyugodtan kezdj bele barmibe, a lenyeg h elvezd, meg azert neha tarts is ki, de ha nagyon nem elvezed, minek csinalni.
máj. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából az összes ilyen. Pár hónapja kezdtem úszni, az elején 20 perc volt a minimum amit magamnak kitűztem. Mostmár a 40 perc is eltelik anélkül, hogy észre venném. Formásodom, jobban veszem a levegőt, jobban bírom a fizikai terhelést stb.

Szerintem kezdj el olyat, ami tetszik és az első hónapokban garantált lesz a fejlődés.

máj. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 37 évesen kezdtem bringázni. Nem értem egészen mire gondolsz a komolyabb eredmény alatt. :) De én nagyon gyorsan a nulláról oda jutottam, hogy képes vagyok megtenni 2-300 km-s távokat, 1000 méteres szinteket. És még mindig fejlődök, egyre gyorsabb vagyok, egyre könnyebben mennek az emelkedők. 3,5 éve csinálom. Számomra ez komoly eredmény így ennyi idősen. :) De versenyben nyilván már nem lehet gondolkodni ilyenkor.
máj. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pont ezt értem alatta, hogy olyan ahol versenyben is lehet gondolkodni, csak nem a legrangosabb versenyekre persze meg nem világbajnoki címekre…

Meg nyílván egyáltalán nem ebből akarnék megélni, tudom hogy ahhoz minden sportot 5-6 évesen el kell kezdeni, hogy ilyen szintet elérj…

máj. 11. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Versenyek mindig vannak szinte minden sportágban. Pl futásnál a maraton vagy a Run in Budapest. Vagy biciklizésnél a I bike Budapest (ami nem rég volt), Tour de Matra. De a Magyar Kerékpár Szövetség verseny naptárja online elérhető kategóriákra bontva. De a Magyar Úszó Szövetség is indít versenyt felnőtt kategóriában (ahova nem feltétel a világbajnokság). De a Kosárlabda szövetség hivatalos oldalán is van a versenyekről tájékoztató.

Ha nem tudod pontosan mit szeretnél sportolni nem tudunk segíteni abban hogy mit milyen szinten lehet vagy mennyire van verseny lehetőség. Vagy hogy egyáltalán a verseny csak Magyarországon belül jöhet szóba vagy külföld is játszik (Tour de France pl)? Még az sincs letisztázva, hogy egyéni vagy csapatsport?

máj. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Inkább egyéni sportok érdekelnek…


A Tour De France is olyan, hogy szerintem akik ott vannak, senki sem felnőttként kezdte a biciklizést….


Asszem ma volt a Tour de Hongrie, ami a Tour De France kb. 1/3-a, de szerintem még az sem lenne reális cél, hogy én most felnőttként (26 leszek) elkezdem és még ebben az életben eljutok addig.

máj. 11. 19:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mit pörögsz ezen ennyire. Kezd el, foglalkozz vele 3-5 évet és ha úgy akarsz versenyezni hajrá.

A Tour De Hongrie-ra pedig nyilván az évek és a sport szeretete után jelentkezel mikor már tudod mennyit bírsz. Oda szakaszonként is lehet jelentkezni. Főnököm majdnem nyugdíjas, ő egy hétvégén 100-120 kmet simán leteker és csak pár éve bringázik. De a TDH csak egy verseny a sok közül (ha a bicikli vonalán maradunk).

Én még mindig azt mondom, hogy egyáltalán találd ki mit akarsz sportolni és kezd el. Lehet a kislabda hajítás fog tetszeni és hiába veszekszünk a TDH távjáról.

máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!