Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen edzésprogramot ajánlaná...

Milyen edzésprogramot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy eléggé sovány vagyok, pedig sokat eszem, csak egyszerűen ilyen fajta vagyok. És szeretném, ha az edzéstől valami azért meglátszana rajtam. Milyen edzésprogramot ajánlotok? Lány vagyok, de nehezeket ajánljatok!
2010. nov. 1. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
ajánlok egyet! Menj be a legközelebbi terembe és kérj meg egy edzőt, hogy segítsen... Bár lehet, hogy a neten látatlanban jobban tudnak segíteni...
2010. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint lánynak, az alsótested kell elsősorban fejlesztened, azaz a fenék, a comb izmait és a vádlit. A felsőtest fejlesztése egy lánynak csak opcionális, és hiba rá túl nagy hangsúlyt fektetni, hiszen csúnya.

Az ilyen alkatú lányoknak nehéz, nagy súlyokkal végzett, intenzív súlyzós edzésre van szükségük. Azt javaslom, hogy a guggolás és az elemelés (vagy más szóval felhúzás) köré építsd az edzésed, és ezt egészítsd ki izolációs farizomgyakorlatokkal, és kisebb hangsúllyal vádliedzéssel. A guggolás és az elemelés helyes végrehajtására kínosan ügyelni kell, hiszen ezek a legjobb, de tényleg a legjobb gyakorlatok céljaid szempontjából, viszont fontos a biztonság és főleg a lehető leghatékonyabb izommunka. Találtam néhány kiváló cikket ezekhez:

A guggolás: [link]

Az elemelés: [link]


Továbbá találtam egy nagyon jó cikket még izomációs farizomgyakorlatokhoz (sajnos csak angolul, remélem megbirkózol vele):

[link]

Ezekből választhatsz kedvedre való fenékgyakorlatot.


Ezen kívül csak a vádlizás marad, de azt nehéz elrontani, egyszerűen csak vegyél súlyzót a hátadra, állj egyenesen, és állj újra meg újra lábujjhegyre.


Használj nagy, nehéz súlyokat, amiktől egy sorozatban 6-10 ismétlésnél többet képtelen lennél végrehajtani, és ezekkel dolgozz minden gyakorlatnál 5-8 ismétléssel és 3-5 sorozattal!


Heti kétszer csak a guggolással és az elemeléssel foglalkozz, heti másik két alkalommal pedig a farizomgyakorlatokkal és a vádlizással. Ezen kívül, ha akarod, heti-két három, közepes intenzitású hasizomedzést hozzácsaphatsz a dologhoz.

Persze minden edzést előzzön meg egy rövid, kb. tíz perces bemelegítés!


Nagyon örülök, hogy nehéz edzést kértél, hiszen ettől fejlődnek az izmok, tetszik a hozzáállásod. Szeretem a kemény csajokat. :)


Ha bármi homályos, nehezen érthető, vagy túl kevés információt adtam, akkor kérlek, nyugodtan írj kommentet vagy privát mailt, nagyon szívesen segítek!

2010. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nagyon-nagyon szépen köszönöm a választ, a linkeket és a többit :) És kösz hogy időt szántál, hogy ezt ide leird :)

És igen, valóban nem vagyok az a sminkelős, nyávogós lány, szeretek sportolni. Ha valamiben elakadok, akkor irok, kösz, hogy felajánlottad. :)

2010. nov. 3. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazán nagyon szívesen, valójában Te szereztél örömöt nekem azzal, hogy feltetted a kérdést! :)

Ha bármi, de tényleg bármi kérdésed felmerülne, szeretném, ha bátran, azonnal írnál, még ha csak egy nüansznyi apróságról van is szó!

Sikeres edzést kívánok! :)

2010. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösz :)
2010. nov. 4. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!