Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hetente 4-5 alkalommal 3 km...

Hetente 4-5 alkalommal 3 km intenzív futás mire elegendő?

Figyelt kérdés
Gondolok itt fogyásra, állóképességre, stresszre, egészségre, stb... Elsősorban fogyni szeretnék, de érdekelnek a "mellékhatások" is.
2010. nov. 6. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Ne viccelj, 3 km kényelmesen gyalogolva fél óra, futva nagyjából 10 perc. Ennyi mozgás arra elég, hogy formában érezd magad, jó legyen a közérzeted, de az alakodban lényeges változást ne várj tőle!
2010. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Kezdetnek jó. Ha eddig nem futottál, és most kezded, akkor pont elég. De aztán ahogy stabilan megvan a 3 km, lépegess felfelé, növeld a távot, és a sebességet is. Hogy meddig? Hát azt majd érezni fogod, meg amennyi időd van. Én 3 km alatt kezdtem, és most már jól megy a maraton is hegyen. Ennyit persze nem muszáj, de mondjuk szerintem minimum egy óra legyen meg (12 km) heti 3-4-szer.


Egyébként futni nem azért kell, hogy lefogyjunk, hogy szebbek legyünk stb. Ne kösd ilyen külsődleges célhoz, mert akkor semmire se viszed. A motiváció csak belülről jöhet: Azért futok, mert futni jó, mert szeretek. És mellesleg talán a súlyomat is karbantartom és szebb leszek, de ne e miatt fuss önmagában, mert akkor úgy is abba fogod hagyni.

2010. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy órát sose fuss! A futás borzasztóan megterheli a térdedet, jobban koptatja az ízületeidet is:S Biciklizz, ússz, és csak ezután fuss kiegészítésképp. Természetesen váltogatva, tehát egyik nap kb 45 -60 perc bicó, másik nap fél óra futás stb...
2010. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom. Én 50 éves vagyok, rendszeresen futok pár évtizede, bármikor lefutok egy maratont, és nem fájt soha se a térdem, se az izületem. Nem lehet, hogy a futás erősíti? Persze csak ha rendszeres. Meg nem betonon kell futni. Akkor egyáltalán nem árt.
2010. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%

Ha a célod a fogyás, ne fuss, mert


1. Ahogyan írták, ha nem belső a motiváció, akkor semmire nem mész vele.


2. a túlsúly, meg az intenzív futás frankón szétbVssza az izületeket.


A súlyzózás egyébként több kalóriát éget és mókásabb is.

2010. nov. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy kezdő futó nem 10 perc alatt fogja lefutni a 3 km-t.

Szerintem mindig növeld egy kicsivel a távot.Majd meglátod mekkora öröm lesz amikor lefutod az első 5 kilométered, majd a 10-et. :)

2010. nov. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!