Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők! A szója mennyire...

Testépítők! A szója mennyire tudja pótolni a csirkemellet?

Figyelt kérdés

Természetesen a csirkemellet tartom a legfontosabb fehérjeforrásnak, és eszem ágában sincs száműzni, csak egy részét szeretném esetleg pótolni szójával. Ennek elsősorban anyagi megfontolásai vannak, mivel a csirkemell nagy mennyiségben elég drága, és a szójában - még ha növényi is - kétszer annyi fehérje van, amellett, hogy jóval olcsóbb, ezért merült fel bennem, hogy esetleg egy részét a korábbi csirkeadagomnak módosíthatnám szójára.

Ami még elbizonytalanít, hogy a fehérje mellett a zsír és a CH is sokkal több benne, ezért kérdéses, hogy összességében érdemes-e új koncepciót követni.

Szeretném, ha minél szakszerűbb válaszokat kaphatnék.

Előre is köszönöm minden kedves válaszadónak!


2010. nov. 29. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint a tejsavó meg a szója fehérje izolátum. Ha nincs pénz, jó a szója is. Amúgy sztem messze nem versenyre készülsz, szóval elég, ha az arányokat vetartod a fehérje ch és zsír tekintetében.
2010. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
semennyire, mert nincsenek benne zsírsavak.
2010. nov. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha naponta egy étkezést felcseréled szójára, bajt nem csinálsz, sőt ha eddig csak csirkét termeltél jó is lesz egy kis változás :)

Én próbaképp kipróbáltam egy kevert fehérjét, aminek nagy része szója és pozitivan csalódtam benne! Napközben bedobok 2-3 turmixot belőle, teltebbnek tűnnek azóta az izmaim. Lehet csak placebo, de nekem bejön a szója.

Egyébként nem tudom felétek hogy vannak a hús árak, de nálunk a pangasius kilója 1.5 euróval olcsóbb, mint a csirkemellé. Az is tökéletes!

2010. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, valóban messze nem versenyre készülök, gondolom ez érződött a kérdés jellegéből. :)


Nagyon szépen köszönöm az eddigi igen hasznos válaszokat, különösen, amiért tapasztalatra épültek! Ha valakinek van még építő jellegű hozzászólása, továbbra is érdeklődve várom!

2010. nov. 29. 22:23
 5/8 bénabéla11 ***** válasza:

én is gondolkoztam ezen nem is olyan régen, csak a tofuval...az is szójából készül...én nem tom te mire gondoltal amikor a szojat irtad...porra?szószra?

igazából azért nem jó egyébként, mert magas a zsirtartalma(ahogy irtad)...az pedig nem tesz jót a fehérjebeépülésnek az izomzatba...ezért nem eszünk mind disznót...mikor abban is sok a fehérje...csakhátugyebár:D a zsír a baj...

a tofuval ugyanez a baj...kiegészités képpen ehetsz, de a fehérje alapba én nem számolnám/om bele...:(

2010. nov. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az egyszerű, szárított szójakockára gondoltam, amit áztatás után ugyanúgy kell elkészíteni, mint a húst.

A zsírtartalmon jogosan akadtunk fenn mindketten, viszont számomra az izomtömeg-növelés csak kiegészítő edzés és jóval kisebb mértékű, mint egy testépítőnél, így én végzek bőven kardiót is, ezért gondoltam, hogy megengedhetem magamnak a több és olcsóbb fehérjét a több zsír árán.

Köszönöm az újabb választ, örülök a hozzászólásodnak! :)

2010. nov. 30. 08:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Erről még megy a vita, hogy a szója ártalmas -e, vagy sem.

sok cikket olvastam ezügyben, legutóbb a Life Network -ön volt róla szó és elég meggyőző volt amit mondtak. (káros)

Én mindenesetre -jobb az óvatosság- távol tartom magam tőle. Igazából semmi szükség rá, csak jó üzlet a szójatermékek olcsó előállítása miatt.


Pénzhiány esetén jobb megoldás (hó végén bizony előfordul nálam is) hogy egyébb növényi fehérjéket fogyasztok egymással kombinálva. Ezt komplettálásnak nevezik, amikor bizonyos tápanyagokat, amiknek aminosavprofiljuk nem teljes (legalább 1 eszenciális aminosav hiányzik belőle) egy másik, szintén nem teljes értékű fehérjével kombináljuk. Így teljes értékű fehérjéhez jutunk.

Sok ilyen kombináció van, elterjedt például a hüvelyesek és a gabonák kombinálása.

Például bab+hajdina (kedvencem), vagy lencse+rízs, vagy zöldborsó+gomba+barnarízs.


Ilyenkor jó ötlet 10-15 g. L-glutamint is beiktatni, mert számos előnyös tulajdonsága mellett a Glutamin még arra is képes, hogy más aminosavvá alakuljon a szervezetben, ezáltal pótolva egy hiányzó aminosavat a fehérje láncban.

2010. dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
AmiGo, nagyon szépen köszönöm a válaszod, ez igazán hasznos hozzászólás volt. A lencse+rizs kombót én is kipróbáltam mostanában, de csak úgy zsigerből érezve, hogy jó cucc. :) Nagyon köszönöm a kiváló szakmaiságú alátámasztást!
2010. dec. 2. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!