Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mondana valaki jó protein...

Mondana valaki jó protein szelet receptet?

Figyelt kérdés
egyszerű, nem ragad, elegendő fehérjét tartalmaz és kis szénhidrát/zsír tartalom
2010. dec. 24. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
és aztán majd felébredsz...
2010. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Legjobb recept, tuti beválik, netről rendelsz magadnak protein szeletet.
2010. dec. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy azt elfelejtettem, hogy fehérje porom természetesen van, vagy az mindegy?
2010. dec. 25. 09:12
 4/8 anonim válasza:

Én tudok neked, saját kreálmányom.


Én úgy táplálkozom, hogy egy étkezésre 1 adag fehérjepor és 100g zabpehely jut. Ez szép kis mennyiség, de legalább jól laksz vele.


Hozzávalók:

3 adag fehérjepor, 300g zab, 2 kanál méz, 1-2 nagy maroknyi mazsola, sűrítéshez kókuszreszelék.

Elkészítés:

A zabpelyhet egészben is beleteheted, de szerintem jobb, ha ledarálod. Én hántolttal szoktam, de lehet, hogy jó hántolatlannal is, de akkor mindenképpen meg kell darálnod. (Itt jegyezném meg, hogy a zabpehely nem egyenlő a műzlivel, reggelizőpehellyel, stb-vel. Valódi zabpelyhet tudsz venni a nagyáruházakban, mint pl T., L., A.) A zabpelyhet öntsd bele egy nagy tálba. Önts hozzá legfeljebb 1 dl olívaolajat, de ez lehet kevesebb is, mondjuk a fele. Készítsd el a 3 adag fehérjeport a megfelelő mennyiségű vízzel (adagonként 2-2.5 dl) és öntsd bele. Keverd össze. Rakj bele két evőkanál mézet, keverd össze. A mazsolát előzetesen áztasd 20 percig meleg vízben, majd öntsd le róla, és szórd bele a masszába, és ezt is keverd össze. Szórj bele ízlés szerint kókuszreszeléket. Ha túlságosan híg, akkor ezzel sűríteni is lehet a tésztát. Ezzel a massza készen is volna.


Néhány csepp olívaolajjal kenj ki egy tepsit. Darálj le egy kevés zabpelyhet azért, hogy "kilisztezd" vele. Előmelegítetlen sütőben kb 150 fokon süsd kb 50 percig. Ha kivetted tedd ki hűlni. Ha kihűlt, fogyasztható. Szeletekre vágva hűtőben tárolható, én legfeljebb 3 nap után elfogyasztom, mert a fehérje azért gyorsan bomlásnak indul. Ha szójafehérjeporral készíted el, úgy gazdaságosabb, mint tejsavófehérjével. Változatosabbá teheted, ha egyéb aszalt gyümölcsöket és apróra vágott földimogyorót is szórsz a tésztájába.

2011. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

igaz kicsit régi a kérdésed, de hátha jól jön még :


100 g zabpehely

1 tojás fehérjéje

1 adag protein

kakaópor

kókusz reszelék

1 kis kanál szódabikarbóna vagy sütőpor

édesítő / méz is lehet, vagy kókuszreszelék, kakaó ...

1 kis doboz natúr joghurt

Összekeverni, muffin formákba tenni, sütőben 15 perc alatt


és csináltam már meggy eper joghurttal is és ízesített proteinnel is , és nem szoktam mindig muffin formában, hanem tepsibe sütőpapírt rakok , és arra formálom, lapítom az adagokat :D

2012. jún. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

és itt egy másik is , sütni sem kell és egyszerű :


Házi cukormentes fehérje szelet


200 g sajtkrém pl :(Light Philadelphia)

200 g ízesített fehérjepor

2 ek. mogyoróvaj

1 tk. vanília kivonat



A robotgépben összekeverem a két féle proteint, aztán hozzáadom a többi alapanyagot. A massza akkor van kész, mikor összeáll egy nagy gömbbé a gépben. Ezután megformázom, és szeletekre porciózom becsomagolom, és a hűtőben tartom. Néha bevonom cukormentes csokoládéval is a szeletkéket, de a minden napokban, csak levágok egy darabot a hűtőben lévő masszából bele teszem egy zacskóba a zacskót a táskámba, és rohanok is…

2012. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

PROTEIN SZELET :



120 g fehérjepor - 240 g túró - 40 g zabpehely - kókusz, édesítőszer, vagy egyéb ... pár csepp víz, hogy összeálljon, de tényleg csepp kell :D aztán összegyúrod, rudacskát csinálsz, kilapítod és 100 fokon 20 percig sütöd, a lényeg , hogy ne száradjon ki , szóval alacsony hőfokon kell sütni .

2012. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
[link] - itt találsz egy szuper receptet :)
2013. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!