Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell edzés? Kérdésed rövid

Kettlebell edzés? Kérdésed rövid

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni,mert úgy hallottam,nagyon jól megerősíti a tartó izmokat,azon belül is a mély hátizmokat.

Mennyire igaz ez?

A speciális problémám,hogy van egy porckorong kidülledésem.

Így lehet-e csinálni?

Ki kellett hagynom fél év küzdősport edzést e miatt,de már fél éve ismét csinálom,viszont kedden volt egy felmérés és a derekas gyakorlatoknál nagyon satnyán tudtam teljesíteni.

Merev testes kitartás 3perc,felülés nagy tempóval 2perc50.

A többi gyakorlattal nem volt problémám azokban a legjobb voltam,de a derekam gyenge.

Szóval a bell segítene megerősíteni?


Köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 2. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:

orvos. sportorvos. utána edző. mehetsz egyből edzésre is, de úgyis elküldenek elötte orvoshoz. Küzdősportban meg ha a derekad szar, mindened szar.


Egyébként szerintem lehet így is csinálni, fokozott figyelemmel és szakértői felügyelettel.

2011. febr. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a kettlebell tényleg jó egyes gyakorlatoknál, de a sima súlyzók is jók, sőt, a saját tested is elég, ha a megfelelő gyakorlatot csinálod. az edzéstechnika a lényeg, inkább arra keress rá.
2011. febr. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Tudom én,hogy a derék,meg a törzs ereje a lényeg.Azért kérdeztem.

Orvosnál persze voltam.MR vizsgálat is megvolt.Gerinctornára is jártam,azt azóta is csinálom itthon.

Sőt még izom tömegből is leadtam 8 kilót,hogy ne terheljem a gerincem fölöslegesen.A konditermi edzésem is átalakítottam gerinckímélőre.

Akkor beiktatom még a sportorvost.


Jöhetnek még ötletek.

2011. febr. 3. 10:04
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem akkor próbáld ki.
2011. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit hallottál, való igaz, mindent remekül erősít a kettlebelles edzés, lényegében az egész testet.

A sportorvost ilyen speciális problémával én is mindenképpen javaslom felkeresni. Amennyiben rábólint, minden további nélkül csinálhatod, csakis jót tehet!

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy egy felmérés érdekes eredménye szerint a deréki izmok ereje önmagában még keveset tesz a gerinc egészségéért, viszont ezen izmok állóképessége annál inkább. Így a magas ismétlésszámú ballisztikus kettlebell-gyakorlatok (lendítés, szakítás) így kifejezetten alkalmasak derék- és gerincproblémák kezelésére, szóval a lehető legjobb edzésmódot szemelted ki magadnak.

Hajrá!

2011. márc. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos és gyors választ Deni!

Amit az ismétlés számról írtál én is így képzeltem el,ezek szerint jól gondoltam.

2011. márc. 10. 14:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen és sok sikert kívánok!
2011. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!