Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb. hány kilo súlyfeleslegtől...

Kb. hány kilo súlyfeleslegtől kezdve érdemes átváltani a zsírégető óráról alakformálásra?

Figyelt kérdés

Rajtam jelenleg kb 5kg felesleg van. Egy évvel korábban abbahagytam a tornázást, annak hatására jött szépen fel, szerencsére eloszlik, vagyis nem nőtt meg ez-azom drasztikusan. Most elkezdtem egyelőre hetente egyszer zsírégető tornára járni.

Azonban tetszik a fenekem és a mellem így, nem szeretném, ha az csökkenne, zsírégető esetében pedig mindenhonnan jön le. Erre megoldást jelentene a zsírégető helyett az alakformáló óra? Esetleg pilates?


2011. febr. 19. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Ha fogysz, mindenhonnan fogysz. Innentől kezdve az "alakformáló tornák" a te problémádra nem érnek semmit. (meg egyébként sem :D ). A másik meg, hogy diéta nélkül semmi nem fog használni. Ezek a tornák erre csak rásegítenek, a helyes diétát nem helyettesítik.
2011. febr. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Miért írod, hogy az alakformáló óra nem ér semmit? Ha valakin nincs komoly háj és rágyúr az adott izomra, az az rész szépen formálódik, feszesebb, szebb lesz.


Másrészről, már miért ne lehetne diéta nélkül fogyni? Nyilván lassabb, de nekem ez így megfelel. Korábban is úgy adtam le majdnem 10 kilot, hogy egy falattal sem ettem kevesebbet, mint előtte, csak heti 2-3szor sportoltam. Ráadásul tapasztalatom szerint a sporttal leadott kilo nagyon nagyon lassan jön vissza, ellentétben a másik módszerrel. Lehet azért is, mert egy enni szerető ember nem fogja hosszan kínozni magát, elérte a megfelelő súlyt, visszaáll a régi rend. Én nem szeretnék semelyik, általam szeretett ételemről lemondani, mert kevésbé egészséges. Viszont a sportot-ha odafigyelsz rá-tudod csinálni egész életedben.

2011. febr. 19. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha valaki csinál ötszáz felülést egy nap, akkor kockahasa lesz? Mert te ezt írtad: "Ha valakin nincs komoly háj és rágyúr az adott izomra, az az rész szépen formálódik, feszesebb, szebb lesz. " Nos elárulom, hogy nem. Attól mert az adott izomcsoportot megdolgozod, semmit nem fog változni a felette levő zsírréteg. Ugyanis nincsen helyi zsírégetés.



"Tévhitekről:


1. Nincs semmiféle szer, amivel fogyni lehet diéta nélkül.


2. Nincs "fogyasztó", edzés, gép vagy készülék.


3. Diéta nélkül fogyni nem lehet! - aki az ellenkezőjét állítja, hazudik!


4. Célirányosan fogyni egy testrészről nem lehet. Genetikailag meghatározott, hol tárolódik a legtöbb zsír és honnan tűnik el utoljára. Nem lehet a problémás területeket se edzéssel, se zsírégetővel fogyasztani, minden ilyen állítás hazugság.


5. Az éhezés nem fogyaszt, hanem az izmokat bontja, ami gátolja a zsírégetést. A táplálkozásnak felkeléstől lefekvésig kel tartani, a "6 óra után nem eszünk" elv baromság és káros.


6. Az összes sztárdiéta baromság! " forrás: body.builder.hu-alapismeretek (!)


"Én nem szeretnék semelyik, általam szeretett ételemről lemondani, mert kevésbé egészséges" Ilyen hozzáállással inkább neki se kezdj!

2011. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hm, akkor te azt mondod, hogy ne tornázzak heti 2-szer 3szor, mivel szeretem a szalonnát?Elég érdekes teória, nem? Azért a mozgás mindig meghálálja önmagát.


Nekem pedig épp szintén egy 'testedzetésből' élő ember mondta, hogy lehet diéta nélkül is fogyni, csak nyilván lassabb. Ha utánagondolsz, logikus is. Ráadásul én a saját, megtörtént példámat írtam, mindent ettem, általában rengeteget, és valahogy mégis kevesebbet mutatott egy év után a mérleg 10 kilóval. Nekem ez a tempó most is tökéletesen megfelel.


És azért egy has attól, hogy diétázol, nem lesz szép, arra rá kell edzeni (ez családon belüli tapasztalat).Rajtam 5 kilo felesleg van, ha elkezdenék gyúrni a bicepszemre, meglátszódna.

Nem azt írtam én sem, hogy 30kilo felesleggel már látszódni fog a hasizmod, de azért 3kiloval már biztosan, mivel 3 kilo eléggé eloszlik a testen.

2011. febr. 19. 21:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ezt mondom. Ha mindent összezabáltál, és mégis fogytál, akkor vagy nagyon rossz az anyagcseréd, vagy más fogalmunk van a sokról. Ha több kalóriát használsz el, mint amennyit égetsz, az valójában már diéta.
2011. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!