Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás, de hogyan? (Kérdésed...

Futás, de hogyan? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
A mai naptól szeretnék lejárni minden este futni. Hogyan kezdjek neki? Nem vagyok túl jó futó, egyszerre mennyit fussak? Fokozatosan napról-napra többet? Miben menjek le futni?
2011. márc. 5. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

A minden nap legyen inkább heti hat, egy napot mindenképpen kell pihenni, továbbá 6-10 hetente is kell egy teljes hét pihenő.

Ez most kicsit összetett lesz, de nagyon hatékony, érdemes figyelmet fordítva rá megérteni:

1. nap: 4 perc

2. nap: 12 perc

3. nap: 8 perc

4. nap: 5 perc

5. nap: 13 perc

6. nap: 9 perc

7. nap: pihenő

8. nap: 5 perc

9. nap: 14 perc

10. nap: 10 perc

11. nap: 5 perc

12. nap: 15 perc

13. nap: 10 perc

14. nap: pihenő


... és így tovább.

Tehát kezdj 4-12-8 percekkel, majd a legkisebb, négy perchez adj hozzá egy percet, és onnantól fogva a többi időtartamot három napos ciklusonként növeld egy perccel úgy, hogy végül megint 1-3-2 legyen az arány, aztán megint növeled a legkisebb időtartamot, hat percre, és újra addig növeled ciklusonként egy perccel a többi időt, amíg az arány megint 1-3-2 lesz! Ezt addig folytatod, amíg akarod.

Ha kérdésed, van, írj!

Sok sikert kívánok!

2011. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Találtam egy másik edzésprogramot is:

[link]

szerinted melyik tervet tanácsosabb teljesen kezdőként követnem? Valamint ebben a hűvöskés időben mit érdemes felvennem? Hosszúnadrág cipő, felülre mit? Trikó és pulcsi elég? Kesztyű, fülvédű?

2011. márc. 5. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Ó, nem, a sétafikálást közbeiktató edzés az elhízottak intervallumos aerob edzéséhez való, szerintem ez felejtős. Futni futva lehet megtanulni. E kettő közül mindenképpen az általam írtat javasolnám inkább.

Hosszú nadrág, felülre trikó, póló és pulcsi, fülvédő/sapka és sál mindenképpen, kesztyű igény szerint, de javasolt, én az elmúlt pár hétben a mínuszokban kesztyű nélkül futottam, és úgy kirepedeztek a bütykeim, mint annak a rendje!

2011. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tegnap megvolt az első napom, és hát azt kell hogy mondjam, nagyon nehezen bírom a tempót,nagyon gyakran meg kellett állnom sétálni, és a ruházatot sem megfelelően választottam meg, ma is megyek, remélem a mai szerelés jobban beválik. Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon sokat segítettél.
2011. márc. 6. 17:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Szívesen, viszont láthatod, négy perccel kell kezdeni. Nem tudom elképzelni, hogy ne tudnál négy percen keresztül egy huzamban futni. Mi volt a gond?
2011. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Asztmás vagyok, és úgy érzem, hogy a tüdőm nem bírja annyira, mint a testem. De a mai napon már határozottan jobban ment!
2011. márc. 6. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez esetben kérlek, hogy nagyon-nagyon óvatosan terheld magad, mindig tudd, hogy mennyit szabad!

A fejlődésednek nagyon örülök, csak így tovább, de mindig a legnagyobb figyelemmel és óvatossággal eddz!

2011. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez természetes, hisz senkinek nem hiányzik egy hirtelen rosszullét. :)
2011. márc. 7. 08:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor jó. :) Hajrá, csak így tovább!
2011. márc. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!