Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A hullahopp-karikázással le...

A hullahopp-karikázással le tudnám "faragni" a felesleget a derekamról?

Figyelt kérdés
Szülés után vagyok,s sajna lenne mit ledolgoznom!!4 kg plusz maradt rajtam,s épp a derekam,hasam környékén.
2009. febr. 26. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem hatásos. Próbáld a gyaloglást vagy a biciklit.
2009. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
meg diétázni, az a lényege mindennek , ha fogyásról van szó
2009. febr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 maundrel válasza:
100%

egy kisseb cikk:

A legtöbb agyonreklámozott karcsúsító módszer megfizethetetlen a hétköznapi ember számára, sőt meg sem éri azt a pénzt, de ha nem kifogásokat keresünk, hanem valóban szép hasfalat szeretnénk, találhatunk nagyon olcsó módszereket is. Ilyen a hullahopp-karika (nyelvújítók szerint magyarul "tetemrehívásnak" is nevezhetnénk).



Az olcsó sportok közül a kocogás jut eszünkbe elsőként, de nem az egyedüli és nem is a legvonzóbb lehetőség, mert a következő gondolatokkal társul: kóbor kutyák, mutogatós bácsik és nevető szomszédok. S ha valóban ezek a gondolatok nyomasztanak, jobb, ha nem is gondolkodunk tovább, hanem elmegyünk a legközelebbi játékboltba és 12 lejért veszünk egy hullahopp karikát. Csodákra képes!


A „karikázás” nemcsak a legolcsóbb, de a legegyszerűbb torna, ami a derekat, hasfalat gyönyörűvé formálja, szórakoztató, és akár az egész család apraja-nagyja összemérheti ügyességét! És még csak ki sem kell tegyük a lábunkat a lakásból, sőt közben tévét nézhetünk, beszélgethetünk (mást nem nagyon enged meg), bár ha belejöttünk, lehet zoknit is lehet horgolni közben (ha éppen erre vágyunk!)


Milyen karikát vegyünk?


A profik szerint a legjobb a fából készült. Ilyennel én még nem találkoztam, de a műanyag is megfelel, bár sokkal hatokényabban fejti ki hatását, ha súlya van. Arra azonban ügyeljünk, hogy ne gyerekméretet vegyünk, nem másért, de azzal majdnem lehetetlen bármit is csinálni. A 80 cm átmérőjű a felnőtt méret. Akkor felel meg a karika átmérője, ha a testünk középpontjához tartva át tudjuk lendíteni a fejünk felett, mintha ugróköteleznénk. Ha sikerült, nekünk való mérettel állunk szemben.


Mit kezdjünk vele?


Tehát aprópénzért boldog tulajdonosai lettünk új sportszerünknek. Nem akarok senki elkeseríteni, de a boldogságunknak - legalábbis egyelőre - itt vége. Ugyanis nem megy elsőre. De ne keseredjünk el! Ha egyszer elkaptuk a mozdulatot, gyerekjáték lesz és újra boldogok lehetünk, mert a "mozdulatelkapás"-érzése olyan lesz, mint amikor először mentünk el az első kanyarig biciklivel anélkül, hogy hátul fogta volna édesapánk az ülést.

Ez a pillanat lehet, hogy egy nap után, de lehet csak egy hét múlva következik be.


A leggyakoribb hiba, hogy széles mozdulatokkal próbáljuk a derekunkon tartani a karikát, mintha nekünk kellene mindazokat a köröket leírni, amit a karikának. Pedig ezzel leállítjuk a pörgését. Először is feszítsük meg a hasizmunkat (máris rátapintottunk jótékony hatásainak egyikére) és tartsuk is megfeszítve, majd apró előre-hátra vagy jobbra-balra csípőmozgásokkal tartsuk mozgásban a karikát, miután meglódítottuk oldalirányba. Így pörgetés közben a hasizmaink erősen igénybe vannak véve, erősödnek, a derekunkról pedig szinte leolvadnak az úszógumik.


Mennyit kell hullahoppozni?


A karcsúsító hatása már egy hét múltán is jól mérhető, ha naponta legalább fél órát műveljük! Ráadásul szórakoztató módon fogyhatunk, erősödhetünk ez által a mozgás által, odahaza a nappaliban vagy a kertben. Nőiességet és ritmusos mozgást ad, ha megtanulunk mi is sétálni a karikával a derekunkon. Segít ha zenére forgatjuk a karikát.

2009. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A cikk tényleg jól hangzik, de szerintem nem elég a fogyáshoz. Én két hétig 1 órát hullahopp karikáztam. Nem történt semmi változás. Azóta más mozgások mellett 5-10 percet szoktam, diéta mellett. Ez kb. másfél hónapja..igazából még most sem látszik semmi, de azért nem adom föl. Egyébként az enyém homokkal meg van töltve, szóval nehéz.

Ha fogyni akarsz, szerintem nem elég a hullahopp karika!

2009. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A hullahopp karika leginkább csak karcsúsításra jó és nem fogyásra.
2009. dec. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!