Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni sportolni...

Szeretnék elkezdeni sportolni valamit. Az állóképességem a béka segge alatt található,15-20 perc futás után meghalok. Milyen sportot ajánlanátok amit 19 évesen még el lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
187 cm 65 kg fiú vagyok. Nem tudom hogy valamilyen küzdősportot érdemes lenne-e elkezdeni ilyen állapotban, vagy előtte kezdjek el futni járni hogy kicsit edzettebb legyek?
2011. ápr. 14. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Futás, biciklizés úszás. Esetleg csapatsport pl kézi, kosár. Lényegében mindegy milyen szinten vagy, ha egy olyan sportot találsz amiben örömed leled, úgyis küzdeni fogsz, hogy jobb legyél. De majd jönnek utánam a sportban jártasabb emberek és adnak neked kevésbé hétköznapi tanácsot. : )
2011. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én táncolni tanulnék a helyedben. Szépen fölhozza az állóképességedet, szórakoztató, és ha esetleg páros táncot választasz még az ismerkedésben is sokat segít.
2011. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

úszást, kondizást, futás, és elsősorban valami küzdősportot, főként a karatét ajánlnám!

biztos lesz egy kis szenvedés az elején, de aztán hamar formába jössz.

2011. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 2 perc futás után halok meg, és erre az sem mentség, hogy nő vagyok.

Fokozatosan kell elkezdeni, én is azt csinálom most.

2011. ápr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Spinning! Iratkozz fel egy spinning órára a legközelebbi fitness teremben. Vagy ami még jobb, az az úszás. A kulcsszó a rendszeresség! Minden héten kétszer minimum.
2011. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te! Én 34 évesen kezdtem el futni. Először 50-100 méter után úgy fújtattam, mint egy gőzmozdony, de fokozatos, hétről hétre csak egy icipicit emelt mozgásadaggal kialakult egy nagyon jó kondi és állóképesség kb 2 hónap alatt. Néha belustulok, akkor az újrakezdés kicsit nehezebb, de hamar belejövök.
2011. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én kodizgatok, heti 2-3 alkalommal 1-1 órát. Csak a karomat dolgoztatom, gondolom így a felsótestem majd erősödik, izmosodik. Csak úgy csinálom, hogy ne legyen izomlázam, ami csak úgy kényelmes, hogy ne izzadjak.
2011. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Noh, köszönöm a válaszokat. A konditerembe járni nem igazán szeretnék, a gyúrás valahogy nem áll olyan közel hozzám :) Amúgy régebben kosaraztam meg pingpongoztam, meg teniszhez is volt némi közöm. Igazából vagy a tánc lenne ami érdekel, vagy valami küzdősport, igaz elég messze vannak egymástól.

Köszi mégegyszer!

2011. ápr. 14. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ha a küzdősport érdekel, akkor mi a kérdés? :D

nyomás egy jó edzőhelyet keresni :)

elvégre egy férfinak nem feltétlen árt, ha van legalábbis egy minimális ereje agresszív élethelyzetek ellen! és bár harcművészeteket nem írtad, hogy érdekelnének, de küzdősportból lehet ki kéne próbálnod (próbaedzés)

Thai-box, BJJ őőmm.. hát most valahogy nem jut eszembe több, inkább harcművészetek vannak a fejemben :$

deee ügyes vagy és találsz Te ha érdekel :)

2011. ápr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!