Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a fegyvereknél a kaliber...

Mi a fegyvereknél a kaliber és hogyan számolják ki?

Figyelt kérdés
Miért .50-es kaliberű egy maroklőfegyver és mitől .22-es pl egy vadászpuska? MIt jelent az hogy egy puskában pl .375-ös lövedéket használnak és mitől .375-ös ha egy .50-es lövedék nagyobb
2009. márc. 9. 03:17
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
89%

Űrméret; a Iőfegyver csövének belső, ill. a lövedék külső átmérője.


Űrméret; a lőfegyver csövének belső, ill. a lövedék külső átmérője

2009. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
A fegyver csövének átmérője és nem számolják hanem mérik. milliméterben vagy hüvelyk(inch) ben adják meg.
2009. márc. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
93%

Kaliber: Huzagolt csőben a két szemben lévő ormozat közötti távolság milliméterben.

Kócos Barby

2009. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezekszerint senki sem tudott válaszolni miért 32 es, vagy miért 45 ös egy puska. Akkor segítek. A korai elöltöltős puskák űrméretét úgy számolták, hogy hány darab, a cső átmérőjével azonos méretű ólomgolyót tudtak önteni egy angol font (453,6 g) súlyú ólomból. Vagyis minél nagyobb volt egy puska kalibere, annál kisebb volt a cső átmérője. Érdekes, hogy a sörétes puskáknál mind a mai napig megtartották ezt a rendszert. Eszerint egy 12-es kaliberű sörétes puskának nagyobb átmérőjű a csöve mint például egy 16-os vagy 20-as kaliberűnek. A többi fegyvertípusál többnyire milliméterben vagy tizedestört hüvelykben adják meg (egy hüvelyk 25,4 mm). Ha tehát azt halljuk vagy olvassuk, hogy egy pisztoly ".45-ös", ez azt jelenti, hogy a cső és így a kirepülő lövedék is 0,45 hüvelyk, azaz kb. 11,48 milliméter átmérőjű. Európában inkább a milliméterben történő számítás terjedt el, míg Amerikában és az angolszász országokban a hüvelyk. Így például egy 7,65 mm-es kaliberű pisztolyra Amerikában azt mondják, hogy .32-es kaliberű, és fordítva. Fontos azonban tudni, hogy az Amerikában kifejlesztett töltényeknél Európában is az amerikai jelölést használják, azaz például a .357-es Magnum lőszerre nem mondják, hogy "9 mm-es Magnum"!
2010. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nah végre mostmár értem:) Ez valóban hasznos válasz köszönöm szépen!!!!
2010. febr. 28. 01:02
 6/28 anonim ***** válasza:
82%

Ezek szerint egy Colt .45-ös pisztoly erősebb, mint egy .357-es Magnum?


És egy 9 mm-es pisztoly erősebb, mint egy AK-47?

2010. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az Ak47-es az .762-es lőszert használ (asszem) de mostmár én is belezavarodtam :)
2010. márc. 1. 19:58
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem. Az AK-47 7.62 mm-es lőszert használ. Amit te írtál az hüvelyk akart lenni. Én már nem értem ezt az egészet.

(Ezek szerint egy pisztoly erősebb, mint az AK?)

2010. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Igen az Ak erősebb mint a 9 mm-es psztoly, abban az esetben ha a kapott pofon erőssége kizárólag csak a tenyér méretétől lenne függő. Buta a kérdés. Az AK 747 es-t nem lehet egy lapon emlegetni a meggymag köpködő 9 mm es csúfságokkal.
2010. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Bocsánat így helyes a metaforám hogy a 9mm-es igen erősebb mint az Ak persze,..............bla bla
2010. márc. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!