Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti hányszori kocogás ajánlot...

Heti hányszori kocogás ajánlott? Modszer?

Figyelt kérdés
van h 3x járok, de van h egyszer se, szeretnék ezentul rendszeresen futni járni. Adjatok tippeket!
2011. jún. 19. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Én heti 5-6x 30-40 percet futok. Minimum egy, maximum két pihenőnapot tartok.
2011. jún. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rendszeresség nagyon fontos. Csak így tudsz fejlődni, és csak ekkor várhatók a pozitív élettani hatások. Nekem a heti 4 futás vált be: Kedd, szerda 10-12 km, emelkedővel is, péntek délután félmaraton, vagy kicsit alatta, vasárnap meg valami nagy dobás, 30-35 km hegyekben. Lehet, hogy ez neked sok, vagy nincs ennyi időt, de heti legalább 3 futás kell. Az a jó, ha ez beépül a napi életritmusodba, és csak nagyon ritkán adod fel.


És ha nem vagy a csúcson, akkor fordíts figyelmet a fejlődésre is! Tehát fokozatosan növelgesd a távot, és ha egy táv már biztonságosan megvan, a sebességet is.


Ennyi a lényeg, persze nem tudom, honnan hova akarsz eljutni. Fontos az is, hogy a futásért önmagában fuss. Legyen ez egy belső igény, ne egy külsődleges kényszer (futok, mert fogyni akarok, mert szép akarok lenni stb.) Mert ha csak egy külső kényszer, akkor nem leszel eredményes, fellázadsz, és előbb-utóbb abbahagyod.


Én nagyon hiszek a hosszútávfutásban, mert mindennek jót tesz az idegrendszertől kezdve a keringési- és a légzőrendszeren át a mozgásszervekig. És az ember egy kifejezett hosszútávfutó alkat. A legtöbb állat jobb nálunk rövid távon, de több 10 km-ren még a ló jobb. Az ember egészséges működéséhez ez nagyon kell.

2011. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!