Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, van-e...

Mi a véleményetek, van-e tapasztalatotok a TRX edzésről? TRX suspension training

2011. jún. 24. 13:29
 51/95 A kérdező kommentje:
A sértegetés is az erősségetek.
2011. jún. 26. 14:12
 52/95 anonim ***** válasza:
8%

Én még ugyan nem próbáltam, de valahogy így írnám le, hgoy nem tetszik.


KULTURÁLTAN ÉS NEM SÉRTEGETVE MEG BUNKÓZVA.


Pl

- az izmokat nem úgy terheli, hogy azok jól fejlődjenek

- 5 hónap után semmi fejlődést nem láttam magamon

- felesleges terheléseket ad

Összefoglaltam amiket eddig leírtak az ellene felszólalók. Ez nem sok lássuk be.


Amigo ezeket leírta, de adott hozzá egy teljesen fölösleges körítést amiben volt némi lenézés is, kb hogy aki ezt használja az "hülye".


A többiektől semmi értelmes nem érkezett csak szájkaratéztak és leírták, hogy sz@r. Ez szerintem sem válasz.

2011. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 A kérdező kommentje:

Kösz a normális választ.

Csak azt nem értem, hogy más miért nem tud hasonló normális válaszokat adni. Miért kell bunkóskodni, meg csak annyit írni, hogy sz@r. Ha valaki csak ennyire képes akkor inkább maradna csendben.


Ezt most találtam kiegészítve a hátrányokat.

Hátrányok, avagy a feketeleves


Indokolatlanul magas ár - Akárhogy is csűrjük-csavarjuk, sajnos a termék erősen túlárazott /kb. 50-60 ezer Ft / Senkit sem beszélnék le az a kiváló minőségű eredeti termék vásárlásáról, aki anyagilag megteheti vegyen eredetit. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a neten fellelhetünk nagyon jó minőségű utánzatokat is garanciával (!), az eredeti termék árának harmadáért-negyedéért. Az ár-érték arány mindenkinél erősen szubjektív, az igazság meg mint tudjuk odaát van, szóval mindenki döntsön belátása szerint.

A TRX-hez kapcsolódó edzésrendszer még gyerekcipőben jár és a csoportos edzések jellege teljesen eltérő hangsúlyú lehet, ez erősen edzőfüggő általában. Találkoztam már aerobic jellegű és erősítő célzatú órafelépítésekkel is - elsősorban az oktató egyéniségéből és nem a változatosságból adódóan. Talán az egységes gyakorlat-szintrendszer bevezetése (pl. kötelező TRX Force vizsgák) megfelelő irányba mozdítaná az egységes oktatást.

Intervallumos edzésekre nem igazán ajánlott - ennél vannak sokkal alkalmasabb eszközök is erre a célra

Sportág-specifikus mozgásokat nem igazán lehet modellezni vele - kiegészítő edzésekre viszont kiváló alternatíva lehet.


Forrás: [link]

2011. jún. 26. 14:49
 54/95 °:Amigo:° ***** válasza:

Na utolsónak még válaszolok:


Nem írtam, hogy hülyék használják.

Sok kollégám TRX oktató, ismerem azt a kört, aki behozta magyarországra és a nevét adta hozzá.

Sok ismerősöm használja is, több -kevesebb sikerrel.


Ezek az emberek e mellett még több más edzésmódszert is használnak, semmiképpen sem tartják jobbnak a TRX -el végzett edzést a hagyományos edzésmódszereknél.

A TRX már nem fog létezni (senki sem fogja tudni mi az) amikor még mindíg lesz súlyemelés, fekvenyomás, felhúzás, mint ahogy több száz éve is ezek voltak az alap edzésmódszerek és valószínüleg ha az emberiség az Alfa Kentaurira költözik és a Föld kihal, akkor is fogják ezeket végezni az emberek, -a TRX -et pedig nem.

Tehát az idő majd mindent szépen a helyére rak, nem kell ezen sokat vergődni.


Azon háborodtunk föl, hogy a kérdező (nyilván TRX rajongó) olyanokat kérdez, amire szerinte csak egy jó válasz van, mégpedig az hogy a TRX a világ legjobb edzésmódszere, az összes profi sportoló is ezért használja és alapjában változtatja meg az edzéselméletet és az emberi fizikum határait.

Amikor pedig neki nem tetsző választ kap, akkor nem annak tartalmával foglalkozik, hanem megpróbál valami hangyaf@szba belekötni, stílusba, gúnyos hangnembe, szavakba, stb...

Hát bazzmeg, a gúnyos hangnem ellenére az általam leírtakban benne van a véleményem és a tapasztalatom is -szakmai szemmel.

Márpedig a kérdés ez volt!!!

Legközelebb így kérdezzen:


"Ti miért szeretitek a TRX -et és miért ez a legjobb edzőeszköz a kőgolyó feltalálása óta?"

2011. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 A kérdező kommentje:
Egy valamiben nagyon tévedsz nem vagyok TRX rajongó még ki sem próbáltam, csak láttam a neten és érdekelt, hogy aki már próbálta az milyennek találta.
2011. jún. 26. 14:52
 56/95 A kérdező kommentje:
Ami számomra nyilvánvalóvá vált a TRX arra nem alkalmas, hogy nagy muszklija legyen az embernek, viszont hogy gyorsan (kb 30 perc) átmozgassa az ember a testét és formában tartsa magát arra kb jó. Meg ha valaki fogyni akar és otthon edzeni akkor is jó lehet.
2011. jún. 26. 15:03
 57/95 A kérdező kommentje:

@°:Amigo:°

Ráadásul ha vissza olvasnál akkor látnád, hogy nem én kötöttem beléd hanem valaki más. Aztán neki kezdtél el b@zmegolni. És erre írtam, hogy nem tudsz kulturáltan írni. Aztán hoztad ezt a formát a g@cizéssel meg a f@szkodással, a köpködést már meg sem említeném.

2011. jún. 26. 15:23
 58/95 anonim ***** válasza:
TRX, ez valami divat edzés. Amúgy sokan azt felejtik el, főleg a testépítők, hogy a testépítés esztétikai jelentőségű izomépítésről és növelésről szól. Míg a TRX, az inkább erősítés, nyújtás, erőlét és állóképességről szól. Igazából kár fikázni keresztbe egymást, mert a kettő teljesen más dolog.
2011. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 TOMAtm ***** válasza:
hát pár haverom elment kipróbálni ezt a TRXet nemrég.másnap(de még 3 nap múlva is) be voltak szarva úgy fájt mindenük(főleg a seggük).szóval szerintem nem rossz dolog ez a TRX mert még komoly edzett pasik is izomlázat szereztek egy edzéstől.ha valaki csak heti 1 szer megy el(diéta+súlyzós edzés+aerob) akkor érhet el eredményt(mármint súlycsökkenést).testépítőknek szerintem haszontalan.poénnak jó,de semmi több.
2011. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 A kérdező kommentje:
Kösz a normális választ.
2011. jún. 27. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!