Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hormonok szabadulnak...

Milyen hormonok szabadulnak fel sportolás közben? És ezek a hormonok milyen pozitív hatást gyakorolnak a szervezetre?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 27. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
A tesztoszteron biztosan, ami emeli az izmok teljesítőképességét. Ha jól emlékszem úgy olvastam, hogy egy órán keresztül tartja fent a test a megemelkedett tesztó szintet aztán hirtelen lecsökken. Pont ezért is kell rövid de tömör edzéseket tartani.
2011. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Öahhh asszem edzés után endorfin hormonok szabadulnak fel, amitől boldogabbnak érzed magad :D
2011. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hogy közben mi van azt nem tudom, de edzés után lecsökken a tesztó. /Mondták a nacionál geográfikban/
2011. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Rezko92 ***** válasza:
másodiknak igaza van, Bear Grills mondta a diszkóverin nem? :D
2011. jún. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bix ***** válasza:
edzés után azért vagyok boldog mert vége, mert megihatom a turmixom, és mert szét vagyok durranva és úgy néz ki mintha járnék edzeni:D az endorfin bek@phatja:D
2011. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 °:Amigo:° ***** válasza:

Az edzés katabolikus hatással van a szervezetre.

A lebontó hatású stressz-hormonok szintje megemelkedik (kortizol, adrenalin, noradneralin) az izomszövetek roncsolódnak.

Semmilyen pozitív hatása nincs tehát, csak a pihenőidőben végbemenő "helyreállítási" folyamatok építik újra -és erősítik meg az igénybe vett szöveteket. (szuperkompenzáció elve)

Az anabolikus hormonok éjszaka termelődnek a szervezetben.

(ezért aki nem alszik eleget, az kis pőcs marad)

:-)))

2011. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
akkor azért nőttem 5kilót mióta 10órákat alszok itthon :D
2011. jún. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TOMAtm ***** válasza:

a növekedési hormon :) azért ajánlanak Arginint(ornithin lysin) éjszakára.sokan azt mondják h 1%ot számítanak az edzésedbe,meg semmi értelme mert drága(itthon tényleg az!!) ezeknek a tápkiegészítőknek,azonban ha 'péz nemszámít' alapon megy akkor az 1% is valami.

ja igen Amigo nagyon jól irta h sok olyan stresszhormon is termelődik amik folyamatosan 'bontják' a felépített izomzatot,szóval egy SNS - Reduce XT és egy Inhibit E ,nagyban megkönnyítheti a testépítő dolgát,akár tömegnövelésről akár testzsírcsökkentésről van szó.sajnos ezeket a termékeket nemigazán lehet nálunk kapni,ezért nem is túl elterjedtek.

ja ööö....az Inhibit E egy olyan cucc ami nem engedi a tesztoszteronodat ösztrogénné alakulni(anti-aromatáz) ezáltal a zsirosodást el tudod kerülni tömegelés alatt(persze ha szétkajálod magad zsírosodsz,de koránt sem annyira).

2011. jún. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TOMAtm ***** válasza:
a Reduce XT pedig egy kortizol-hormon csökkentő.a kortizol felel az izomban tárolt fehérje lebontásáért és az így felszabaduló glükóz zsírként való tárolásáért(hasi és zsigeri zsírok).
2011. jún. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!