Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kockás has elérése diéta és...

Kockás has elérése diéta és edzés segítségével. Mégis hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengetegen feltették már a kockás hasra vonatkozó kérdéseket, de én kicsit konkrétabban szeretnék rákérdezni a témára.


174 centiméter magas vagyok és 61-62 kilogramm.


Ahogy olvasgattam a kockás hasra kérdező kéréseket olvastam, hogy több helyen a diétára hívják fel a figyelmet, vagyis hogy a kockák nem fognak látszódni, míg a hason felesleges zsírréteg van és, hogy ezt csak diétával lehetséges orvosolni.


Ezt szeretném kicsit boncolgatni. Feljebb írtam, hogy 174 magas és 62 kiló vagyok, ami pont az ideális testsúly a magasságomhoz képest, tehát nem vagyok elhízva.A hasamon mégis van egy kis felesleg, ami miatt (mint írtátok) nem fognak látszódni a "kockák" még ha edzek is rendszeresen.


Tehát erre a diétára lennék kíváncsi, hogy ez mégis mit takar... Tudom, hogy a szó mit jelent, de úgy érzem szükségem van a bevitt ételmennyiségemre, mert a gyomrom még így is szokott fájni az erős savam miatt.


Azt kérdezem tehát, hogy mi a teendő? Csináljam az edzést naponta (hasizomerősítő AB Kin Pro-val) csak igyak több folyadékot, vagy mégis, hogyan lehetne kikerülni a kevesebb étkezést? :S


Egyébként 17 éves vagyok és fiú :)

Komoly válaszokat kérek szépen.


2011. júl. 25. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Google> Szálkásító étrend.
2011. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez így oké is lenne, de a kérésemre nem nagyon kaptam meg a választ...


Beleírtam, hogy ha ettől kevesebbet eszem, akkor a gyomrom bánja, meg hát nem ehetek minden nap csirkemellet, és porokat sem szeretnék szedni.


Még konkrétabban a kérdésem:


Milyen edzésterv szükséges hogy a kockáim látszódjanak?


Én úgy gondoltam, hogy több zöldség illetve gyümölcs meg ugye sok folyadék és a kb minden másnapi edzés (15-20 perc) az AB King Pro-val elég lesz.De szeretnék egy-két szakértői véleményt, hogy ennyi elég lesz-e?


Egyébként köszönöm a válaszodat!

2011. júl. 25. 19:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem is kell mellet enni, jó a comb, pulykacom, hal is.


zöldség gyümölcs zabálásssal nem fogsz sokra menni. Hús, kevés rizs, sok zöldség, igénynek megfelelően belőve, kigrammolva.


De ha rám hallgatsz, lefosod ezt az egész ökörséget, és lemész egy terembe és átmozgatod az egész testedet heti 3x. Aztán meg átváltasz egy osztott edzéstervre és kened neki. Vastagítasz. de ha neked a haskocka fontosabb, erőlködhetsz, de az általad leírt módszerrel nem zavarsz sok vizet.


A táplálékkiegészítőket meg ne POROZD mer a szőr felálll a herémen tőle.

2011. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a többi izomra nem nagyon akarok "gyúrni", mivel a többi helyen egész jól nézek ki, meg nem szeretnék túl nagy darab lenni, szerintem nem szép ha egy 17 éves fiún dagadnak az izmok én csak fitt akarok lenni kockahassal :)


Meg, mint írtam hozzájutottam egy ilyen hasizom erősítő "géphez" és nem akarom elszalasztani a lehetőséget meg már régóta tervezem a kockás hasat.


"A táplálékkiegészítőket meg ne POROZD mer a szőr felálll a herémen tőle."

Bocsi mondtam, hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz.


Ha esetleg ismeri valaki ezt a fajta haspadot, írhatna nekem hozzá egy edzéstervet, mert nem nagyon vagyok otthona témában :S


Előre is köszi!

2011. júl. 25. 19:41
 5/13 anonim ***** válasza:

Fingom nincs mit kéne rajta csinálni, nálunk is volt ilyen 2 hónapig, így utólag visszagondolva tricepszezni jó lett volna.


Az a hibája, hogy könnyű úgy húzni, hogy csak karból dolgozol, hasból meg semmit.


Első tippem a heti 3x i edzés lenne, és minden alkalommal csinálnál 4* a gépen majdnem annyit, amennyi megy, + 4* hasprés szintén majdnem annyi amennyi megy. De csinálhatod kifulladásig is, csak akkor normálisan kéne kajálni, a folytonos bukásig edzés nem lenne célszerű iylen feltételek mellett.


Irhattam volna 4*20 at de hasban annyira más mindenki....

2011. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tegnap (Kedd) elkezdtem és gondoltam írok egy kis jelentést, hátha tudtok tanácsokat adni mit csináljak hatékonyabban vagy ilyesmi.


Nem tudom az étkezés mennyire játszik szerepet ebben, de este hatkor vacsoráztam úgynevezett teljes kiőrlésű extrudált szezámost(4 szelet), amit kenyérnek nem hívnék, de közte egy kis sajttal és két szelet csirkemellsonkával egész tűrhető volt az íze :P Jah meg ettem hozzá kb. 4db koktélparadicsomot.


Tehát a lényeg, hogy úgy döntöttem az étkezésben megpróbálom mérsékelni magam(még ha nem is gazdaságos vagy finom).


Tehát 18:00-kor kaja 1 óra pihi és mentem le "edzeni"...

Olvasgattam, hogy a szőlőcukor(dextróz) a leggyorsabban felszívódó energiaforrás és gondoltam, keverek egy kis löttyöt és megiszom edzés előtt, hát így is tettem.(Nem sok energiát éreztem, de biztos volt valami hatása xD)


Az ún. edzést úgy csináltam, hogy csináltam elsőre 50-et a pad 2. legnehezebb fokozatán.Pihentem egy percet majd csináltam a köv. 50-et és ezt négyszer, vagyis összesen kb. 200-at csináltam.


Az a fura, hogy egyáltalán nincs ma izomlázam a hasamon, pedig emlékszem régebben egy két felülés után a suliban volt...ezt nem nagyon értem, ha van rá magyarázat szívesen meghallgatom.(Vagy talán a szőlőcukortól o_O)


Egyébként úgy érzem hatásos lesz ez a pad, mert mikor csinálja az ember, izzad rendesen, az meg rossz nem lehet :)


Szakértők véleményére lennék kíváncsi, elég lesz ez így (minden másnap) vagy kicsit vegyem keményebbre?

2011. júl. 27. 10:23
 7/13 A kérdező kommentje:
****Az ún. edzést úgy csináltam, hogy csináltam elsőre 50-et a pad 2. LEGKÖNNYEBB fokozatán.****
2011. júl. 27. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát az étkezésről nem ejtettünk szót, igen. Abszolút rossz amit csinálsz, azis, hogy 6 kor eszel utoljára, simán lehet 11 kor is enni húst zöldséggel, de írtad, hogy nem fogsz húst enni szóval nem szóltam.
2011. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezt most nem értem...Eddig nem az volt, hogy diéta??

Úgy olvastam a diéta lényege, hogy délután 4-től nem eszik az ember.


A 11 órai csirkéről meg annyit, hogy nem elvből nem eszek csirkét, imádom a csirkemellet, de nem engedhetem meg magamnak a napi 5-szöri étkezést csirkemell filéből, ráadásul nem vagyok egy nagy séf, anyukámtól meg nem várhatom el, hogy külön főzzön rám, ráadásul ennyit...


Egyébként az edzéssel nincs gond?

A szőlőcukorról is meghallgatnék egy-két infot...vagy azt csak komolyabb edzésekhez használják pl. testépítők?

2011. júl. 27. 11:06
 10/13 A kérdező kommentje:

Valaki el tudná akkor magyarázni, hogy mi is az a diéta?

Mert a napi 5 étkezés és az este 11-i kaja az én szótáramban nem a diétát jelenti, de javítsatok ki, nyugodtan...

2011. júl. 30. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!