Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A héten elkezdek kondizni....

A héten elkezdek kondizni. Mit kell ilyenkor vinni, és hogy megy az első edzés?

Figyelt kérdés
Anyit tudok hogy vinni kell egy olyan ruhát amiben majd kondizom. Egy póló és egy szabadidő nadrág (én halásznadrágra gondoltam) meg törülköző, tusfürdő, víz, esetleg szőlőcukor. Kihagytam valamit? Illetve még annyi hogy elsőnek amikor lemegyek, megveszem a bérletet akkor ott rögtön megvehetem a tápkiegeket is? Illetve gondolom hogy egy nagy közös fürdőszoba van, és ott egyhelyen tisztálkodik mindenki. Kicsitt izgulok mert egyedül fogok menni és nem tudom mire számítsak, mi lesz amikor bemegyek, stb.. Valaki tudna erről mesélni, vagy hogy kinek milyen volt amikor először ment..
2011. aug. 5. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félned, a konditerembe az átlag hiedelemmel szemben tök kedves, és segítőkész emberek járnak.

Hogy tudsz-e ott tápkieget venni, azt nem tudom, ahova most járok ott lehet kapni, de egy csomó helyen nem. Amúgy sem érdemes ott beszerezni, mert az eredeti árhoz képest igen borsosan mérik az adagokat.

2011. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

GreenTea


Ami kell: póló, rövid vagy hosszú gatya, törölköző, víz, ZÁRT cipő, a papucs eszedbe se jusson! Zuhanyzáshoz célszerű egy papucs és egy tusfürdő. (de ha szerencséd van, akkor valaki benn felejt egyet:D)

Tápkieget ne vegyél terembe! Drága is, és sajnos nem mindenki megbízható... Itt vásárolj fehérjét, ha kell: [link]

Ezek csak általános dolgok, az hogy mit hogyan edzel már más téma.

Mivel most kezded az egészet azt javaslom, hogy teljes testes köredzést csinálj. Nem is terheled túl magad és kicsit ismerkedsz a gépekkel is.

Ha van valami kérdésed, akkor majd írd ide.

2011. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 oyeacch ***** válasza:

Ez egy normális kérdés, szóval nem fogok káromkodni, tehát:


Nem kell ezt úgy felfogni mintha szűzlány lennél és kúrni készülnél. Lemész rövidgyatya rövidujjúban és cipőben, vagy amiben akarsz, mehetsz pufajkában is de a lábadon cipő legyen és ne papucs. Ha van rá pézed akkor menj egy edzőhöz, az a legtutibb, ha nincs akkor nézz egy átmozgató edzéstervet a builderről és és nézd meg a gyakorlatok helyes végrehajtását is a builderen oszt csá.

2011. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Húú, amikor én először lementem, akkor 2-3 napig tartott, mire rászántam magam, hogy bizony én lemegyek. Féltem, azt hittem, hogy csak nagyon kigyúrt, nagyon bunkó emberek vannak lent, akik kinéznek a teremből. Amikor beléptem, olyan volt, mint amikor először iskolába mentem kb, kicsinek éreztem magam, butának, féltem, minden új volt, de mégis izgatott voltam... Eleinte csak aerob/kardio edzéseket végeztem, és néztem, hogy mit csinálnak a gépeken, és idővel oda vágyódtam.

Amikor elkezdtem az első súlyokkal történő edzésemet, addigra már 1 hónapja kb lejártam a terembe, eleinte balf@szkodtam, nem mertem segítséget kérni, csak gépeken edzettem, és nagy súlyokat akartam megmozgatni, nem létező izommal, és hozzáértéssel, vicces lehettem :D

Azóta már törzsvendég vagyok, megtanultam szinte mindent, amit internetről/könyvekből meg lehet tanulni a sportról. Az életem részévé vált. 3 hetet ki kellett hagynom, és olyan volt, mintha a szerelmemtől lennék távol. A teremben már én vagyok az, aki a hűű, de nagy vagy, akihez odajönnek segítséget kérni, ha nem találnak teremedzőt.

a rendszeres lejárók 90%-ával az utcán is köszönünk egymásnak, a teremben mindig szólunk egymáshoz két gyakorlat között.

Amit mondani tudok az az, hogy ne félj, rengeteg kezdő jár le, (a legtöbben 1 hónapig bírják, tehát senkinek nem fog feltűnni, hogy ott vagy, vagy nem) nem néz téged senki, mindenki a saját dolgával foglalkozik. Ne csinálj feltűnően nagy baromságot, és nem lesz gáz :)


Amit vigyél:

Póló; gatya; törölköző; tornacipő; zokni; tisztálkodó cucc, ha ott szeretnél fürdeni; ha van valamilyen tápkieged, akkor az is mehet... Ja mindezt valami normális táskába pakold bele, na szatyorba...


A legtöbb teremben megveheted a tápkieget a bérlettel együtt. Legfontosabb a protein, vitamin, glutamin, ízületvédő. A többi nekem még full felesleges.

2011. aug. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

* A többi neked még túl felesleges.


Én BCAA-t, edzés előtti energizálót, kreatint nyomok mellé.

2011. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek. Sokat segítettetek!:)
2011. aug. 6. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!