Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány éves kortól lehet kondizn...

Hány éves kortól lehet kondizni? Tatabányán tudtok konditermet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 20:46
 1/9 dirtboy ***** válasza:

16 tól simán lehet

tatabánya konditerem

- AXY Bt.Ságvári Endre út 18/b

- Dinamic Sportcentrum Mártírok útja 44/a

- Flex 2000 Gál István ltp. 701. (Bárdos László Gimnázium)

2011. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bárdos-ba járok suliba, de én 13 leszek(xDDDDD), és fogy ni szeretnék.Meg nem olyan megeröltető gépeket, csak pl futógék,hasizompad vagy mi,meg súlyzózni itthon:D
2011. szept. 6. 20:52
 3/9 A kérdező kommentje:
futni nem fogok, és sportokat próbáltam, de vmeikre nemtudok járni, valameik meg nem tetszik...
2011. szept. 6. 20:53
 4/9 Offthewall ***** válasza:
étrenden múlik, hogy fogysz-e(nem kell szétéheztesd magad, google -> szálkásító étrend, vmint olvasgasd body.builder.hu t)a sportolás csak gyorsítja azt. De jó az elképzelés. Viszont kondiba súlyzós edzést csinálj ha már befizeted magad, futni tudsz mindenhol. Hasizmozástól meg nem nagyon fogsz fogyni ha mást nem csinálsz jelentéktelen, valamint tuti van most is hasizmod, csak nem látszik a zsírtól. Na szóval, végezz átmozgató köredzéseket konditeremben még vagy fél évig. Tehát minden izomcsoportra 4-5 széria, 1 vagy 2 gyakorlatban, kis súly, magas ismétlésszám, lassan, kontrollált negatív szakasszal, próbáld érezni az adott izmot... Aztán ha 14-5 leszel kicsit emelhetsz a súlyokon aztán 16 évesen mire már érezni fogod remélhetőleg az izmaid, javul az erőd, kondid, stb. bár szerintem ha most 1 fél évig köredzéseket csinálsz, vagy átmozgató hívjuk ahogy akarjuk, aztán átállsz osztott edzéstervre szokásos 10-12 ismétlésszámokkal, vagy erőnövelésnél 6-8 ha direkt arra mész rá. Ez is lehet 1 út, csak sokan azt hiszik, hogy a """nagy"""" súlyoktól törpe maradsz. Hát én 175 voltam 14 évesen, Vörös Zoli 13 évesen kezdte és most 184, stb.
2011. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
oké ugy a feléig értettem, többit báttyám lefordította.(Ő is most kezd el járni gyurni)Szerintem megfogadom a tanácsod, köszi:D
2011. szept. 6. 21:32
 6/9 anonim ***** válasza:
NE súlyzózz 13 évesen. tönkretesz. 16 fölött szabad csak. fogyni amúgy sem súlyzózással kell, hanem mozgással. bicikli, úszás, küzdősport, akármi. de semmiképp nem szabad még erősportot.
2011. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ror válasza:
Az előttem írónak igaza van h nem a gyúrástól fogsz fogyni hanem azoktól amiket leírt de nem mondanám h semmiképp ne gyúrj. igaz 14 alatt nem ajánlott de kis súlyokkal el lehet kezdeni csak ne olyan gyakorlatokat csinálj amik a gerincedet terhelik mert a növekedésed megállhat mivel elcsontosodnak a csontjaid XD de kajak mint a felnőtteknek és nem tudnak tovább nőni, és gerincferdülésed is lehet meg ilyesmi problémák de kis sulyal főként karra mehet az edzés sztem!
2011. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Offthewall ***** válasza:
"becsontosodnak a csontjaid" Ilyen nincs. Max. besűrűsödnek. Ami azt jelenti, hogy nehezebb őket eltörni. Hát az kva rossz hír nem? -_- ááá anyám borogass. Másik meg annyira bírom elkezdünk itt 1 normális szinten disputálni arról, hogy jó-e ennyi idősen kondizni, erre jönnek miután kifejtem az ilyen szintű válaszok " ne me rosz" meg: há csontosodik a csontod tűűle" Hát... Ez Magyarország :D
2011. szept. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Offthewall ***** válasza:
Fogyni meg valóban klasszikusabb módszer pl. futással, de 1 óra intenzív edzés eléget olyan 5-600 kalóriát már 1 60-70 kilós embernél is. Na most akkor ezt szorozd 2-vel + kardió. Így is lehet, ez segít megőrizni az izomtömeget is, a test érzi, hogy "szükség van rá" nem felesleges fenntartani a nagy energiaigényű szövetet-> zsírból próbálja majd fedezni az energiát.
2011. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!