Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek, mik a...

Mi a véleményetek, mik a tapasztalataitok a fegyencedzésről?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon-nagyon tetszik. Egy kis vézna, de alapvetően izmos és nagyon szívós gyerek vagyok, kondiba utálok járni. Soha nem szerettem a hangulatát és a súlyzós edzésekben valahogy soha nem voltam jó. Viszont húzódzkodásból, fekvőből, kötélmászásból mindig az átlag felett teljesítettem. Amit a könyv leír, hogy a kondizás terjesztése marketingfogás, és hogy a saját súllyal végzet edzés nagyobb és használhatóbb erőt ad, egy régi sejtésemet igazolja. Valahogy mindig is igazibbnak éreztem a fekvőt, húzódzkodást, mint a súlyzózást. Apám szertornász volt és tudom róla, hogy nagyon erős. Ő mondta, hogy 16 évesen egybe le tudott nyomni 200 fekvőt, el is hiszem neki. Mindig, mindenkitől azt hallottam, hogy a szertornászoknak vannak a legjobb, legarányosabb izmaik.


A fegyencedzés is hasonló gyakorlatokat tartalmaz, mint a szertorna, ezért nagyon szimpatikus. Csinálom, de jelenleg csak az első gyakorlatnál tartok (fekvő falnál). Még eltelhet egy időbe, mire eljutok a 3x 50-ig...


Van néhány kérdésem:


1. Hogy érdemes csinálni, előbb olvassam végig a könyvet és utána kezdjem el, vagy fokozatosan haladjak vele?


2. Szerintetek az egyes ismétlések között mennyi szünetet kell tartani? Erre nem tért ki eddig a könyv. Nagy különbség, hogy a 3x50 egyes sorozatai között fél percnyi vagy fél órányi szünetet kell tartani...


3. A falnál fekvőnél gáz, ha durván remeg a végén a lábam? A karjaim még bírnák, de a lábam hamarabb elfárad.


4. Mi a véleményetek úgy összességében a könyvről? Sikerült fejlődést elérnetek? Sikerült eljutni a Mesterlépésekig?



19/f


2011. szept. 11. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Más célt szolgál a kettő. Segédeszköz nélküli edzésből nem fogsz tudni jelentősebb izmokat növelni, nem tudsz (vagy ha igen, nehezen) megdolgoztatni minden izmot, és az erődet sem tudod jelentősen növelni. Alapvetően az erő-állóképességedet tudod fejleszteni. El kell dönteni, melyik cél felé akarsz haladni.
2011. szept. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Ucsiha Madara ***** válasza:
60%
Achillesz, érdekes, de én úgy olvastam több helyen is, hogy a saját testsúllyal végzett gyakorlatok épphogy a funkcionális erőt fejlesztik. A fegyencedzéstől nem lesznek brutál-hatalmas izmaid, az tény, de erős lehetsz.
2011. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

És a Kérdező egy szóval sem írta azt, hogy ő brutál nagy izmokat akar, meg hogy így akar kinézni:

[link]

2011. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Így van. Nekem nem kellenek nagy, de használhatatlan izmok (az alkatomból adódóan egyébként gyanítom, hogy ez nem is lenne lehetséges), olyanok kellenek, mint amilyenek most, csak még erősebben.
2011. szept. 11. 19:26
 5/18 anonim ***** válasza:
én súlyzós edzések mellett csinálom! valahogy úgy vagyok vele hogy a súlyzók megadják az izomtömeget, a fegyencedzés gyakorlatai pedig az erőt. mióta gyúrok/fegyencedzek(kb mindegyik gyakorlatnál a középső lépéseknél tartok) már nincs tesiórán olyan dolog amit ne tudnék megcsinálni! :D (eddig pl kötélre is csak lábbal tudtam felmászni)
2011. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljes képzavarban élsz. Lehet, hogy az izomtömeg nincs egyenes arányosságban az erővel, de Dexter Jackson k.rvára erősebb, mint apád, vagy akárki, aki saját súllyal edz.

Nem hiszem, hogy édesapád több mint kétszázzal guggolna, bár lehet, hogy a saját, kisebb testsúlyához képest erősebb...

/végülis saját súlyához mérten a hangya erősebb, mint egy medve, de azért mégsem fogadnék a hangyára... :D /


Az a baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy mivel ez saját súlyos edzés, nem kell f aszán kajálni. egy nagy szart nem kell! A fejlődést itt sem fogod elérni rendes kaja nélkül!

Épp ezért is gáz, hogy a könyv erről egy szót nem említ. A másik szánalmas dolog a könyvben pont az általad leírt dolgok.


Nekem egy Paul Wade féle senki ne mondja, hogy a világ ÖSSZES élsportolója azért végez súlyzós edzést, mert átverték a marketingesek...

2011. szept. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy az emberek azt hiszik, hogy mivel ez saját súlyos edzés, nem kell f aszán kajálni. egy nagy szart nem kell! A fejlődést itt sem fogod elérni rendes kaja nélkül!

Épp ezért is gáz, hogy a könyv erről egy szót nem említ. "


A diétát én is hiányolom, de mivel ezt egy olyan csávó írta, aki a börtönben nem nagyon válogathatott, ezért gondolom úgy gondolta, hogy a változatos, de átlagos étrend elég a fejlődéshez."

2011. szept. 11. 20:53
 8/18 A kérdező kommentje:
Remélem nem gond, hogy nincs kedvem a súlyzós edzés előnyeiről vitázni. Leírná inkább valaki, mik a tapasztalatai a fegyencedzéssel és főleg, hogy milyen időközönként kell csinálni a sorozatokat?
2011. szept. 11. 21:14
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ember. Igazibbnak érzed a saját súlyos gyakorlatokat, mint a súlyzók emelgetését? A két dolog ugyanaz, súlyt emelsz. A saját súllyal végzett gyakorlatoknál megvan az az előny, hogy könnyen változtatod az erőkart, ezáltal nehezítve a gyakorlatot(pl fekvőtámasznál felemeled egy kezed meg egy lábad, vagy húzódzkodásnál 90 fokos szögbe emeled a lábad a törzseddel). A saját súlyod azért emelgeted könnyen, mert vézna vagy(én is, 182 cm és 66 kg, de ezért használok 15 kilós súlymellényt. Akinek nagyok az izmai, mert megnövelte a konditerembe, az nem gyenge. Lehet hogy elveri egy küzdősportoló, vagy egy erőemelő erősebb, de egy testépítő jóval az átlag felett van erőben. A legjobbak mind mind többféle eszközt, saját testsúlyos gyakorlatot, kettlebellt, kétkezes súlyzókat, stb-t használnak. Természetesen többféle edzésmódszert, metodikát is használnak. Van, hogy megakadsz húzódzkodásban, akkor jól jön egy kis evezés vagy fűrészelés(testépítő gyakorlatok), kicsit másféle terhelés, máris átlendít a holtponton. Fekvőtámaszt is lehet sokféle képen, pl lassan engeded le magad, majd felfelé robbanékonyan lököd magad, úgy hogy elemelkedsz a talajtól. Egész más izmokat eredményez mintha csak simán tolod. 200 fekvő meg igazából semmi(már ha általános fekvőről beszélünk). A legnagyobb erőt akkor éred el ha fokozatosan haladva, változatosan edzel(kétkezes sulyzóval, kettlebellel, saját testsúllyal). Olvasd el Pavel Tsatsouline-től a Meztelen harcost, na ő nem ennyire szűklátókörű. A fegyencedzés jó, meg hasznos, de ha csak erre hagyatkozol, saját magadnak állítasz korlátokat. Nincs olyan hogy leghatékonyabb edzésmódszer, vagy eszköz. Nem testépítek én sem, de sokat tanultam tőlük, izom és idegregenerálódásról, táplálkozásról, izmok működéséről, mi miért történik a testben, melyik izom mit csinál, hogy tudok esetleg izolálni, ha az kell és még rengeteg mindent, amivel hatékonyabbá tettem az edzésemet, pedig az elején "lenéztem" az egészet.
2011. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
szerintem edzenek "fegyencedzéssel" a négerek a gettóban és a sittesek -bár ott van rendes terem :D -, személy szerint ez a véleményem.
2011. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!