Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tánc koreográfia tanulás...

Tánc koreográfia tanulás hogyan? Mi az a "nyolcas"? Hogy számoljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy ti hogyan jegyzitek meg a tánc lépéseket egy koreográfiában? Meg hogy van ez a "nyolcas" ? Mindig mondta a tánctanárom régen mikor hip-hopot tanultam hogy most egy nyolcast veszünk és ott számolta hogy egy,kettő,három.. Sose értettem hogy kell számolni most ütemre vagy mi?? Meg mikor fellépés volt volt hogy egyszerre elfelejtettem hogy mit kell táncolni pedig nem izgultam halál nyugodt voltam de ott álltam és mondom bazze:S Már nem táncolok rájöttem én nem értek hozzá pedig imádom a táncot :(
2011. szept. 24. 16:02
 1/3 anonim válasza:
Általában mikor egy darab közben tapsol a közönség. Egy taps egyenlő az egy-két , következő taps há-négy stb. és ez is csak akkor, ha négy negyedes, egy zene. Valahogy így, de hogy hol kezdődik az egy két azt nem tudom elmondani, csak egy érzés.
2011. szept. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsőt kiegészíteném, hogy a közönség taps nem túl biztos pont, mert 90%-a szintén nem hallja a zenét, ahogy láthatóan te sem. Neked max kiindulási pontnak jó ez.


Viszont a legtöbb zene 8-asokból áll, azért számolják azt. Viszont nem csak egészekre lehet táncolni, lehet és, i, e, ö mindenfélére táncolni még, de ez jelen esetben mellékes. Zenében figyeld dobot max ez segíthet kicsit.

2011. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 *Glissade* ***** válasza:
A 8, az 8 ütemet jelent.
2011. szept. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!